Edukacja

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Gala podsumowująca Konkurs o Wielkich Polakach

Gala podsumowująca 10 edycję Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach odbyła się 6 kwietnia 2022 r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Tegoroczną bohaterką była gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka – jej życie i działalność na tle historii naszego kraju w XX i XXI wieku. Gala zgromadziła laureatów konkursu – uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Przemawiali: Sławomir Kopyść – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Komisji Edukacji i Nauki Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, ks. Dariusz Wilk – Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Podkreślali wagę przedsięwzięcia, dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu i gratulowali uczniom sukcesu.

 

Przewodnicząca konkursu Małgorzata Kowalczyk-Przybytek przypomniała początki konkursu, jego pomysłodawcę ks. Pawła Nagórskiego, kolejnych bohaterów, liczbę uczestników i szkół biorących udział w konkursie przez 10 lat. Niektóre osoby zaangażowane są w organizację konkursu od pierwszej edycji. Wzruszająco opowiedziała o Elżbiecie Zawackiej dr Katarzyna Minczykowska-Targowska z UMK.

 

Następnie zostały rozdane nagrody i zaświadczenia laureata i zaświadczenia finalisty Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, sponsorzy nagród oraz wszystkie osoby, które przyczyniły się do przeprowadzenia konkursu otrzymały podziękowania.

 

Miło nam poinformować, że największą liczbę punktów zdobył uczeń Bartłomiej Górski ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu. Gratulujemy! Lista laureatów podana jest na stronie Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

 

Uroczystość uświetnił występ uczennic ze Szkoły Podstawowej w Górsku, które przygotował Janusz Hejka.

 

Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku od początku istnienia konkursu włączone są w jego organizację. Z KPCEN w Toruniu dwie konsultantki są przewodniczącymi komisji rejonowych nr 2 i 4: Danuta Potręć i Małgorzata Pawłowska.

 

Gospodarzem gali był ks. Sylwester Szwajca, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, który pod koniec gali wyraził nadzieję na kolejne edycje Konkursu o Wielkich Polakach.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu