Edukacja

Beata Mendry wręcza rower ufundowany przez Rafała Bruskiego Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Beata Mendry wręcza rower ufundowany przez Rafała Bruskiego Prezydenta Miasta Bydgoszczy

GALA PODSUMOWUJĄCA ETAP REJONOWY X EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO O WIELKICH POLAKACH

17 marca 2022 roku o godzinie 11.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap rejonowy X edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Temat tegorocznych zmagań to gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka na tle historii Polski w XX i XXI wieku.

 

W gali wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego oraz inowrocławskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Na uroczystość przybyli razem z nauczycielami, dyrektorami szkół i rodzicami.

 

Robert Preus, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy powitał zaproszonych gości:
– Zbigniewa Ostrowskiego,  Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
– Jerzego Kowalika, Doradcę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
– dr Emilię Balanę-Mroczkowską, dyrektora Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
– Beatę Mendry, dyrektora Zespołu Szkół nr 19 im. Synów Pułku w Bydgoszczy
– ks. Sylwestra Szwajcę, dyrektora Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

 

Dyrektor Preus pogratulował uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesu. Zwrócił też uwagę na szczególne wartości promowane w czasie tego konkursu.
Z kolei Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  w swoim wystąpieniu przybliżył sylwetkę gen. Elżbiety Zawackiej, opowiedział o spotkaniu z Wielką Polką. Podkreślił jej skromność i zaangażowanie w działalność na rzecz państwa polskiego. Głos zabrał też ks. Sylwester Szwajca, który jako organizator konkursu przedstawił jego ideę. Podziękował za zaangażowanie i życzył sukcesów w zmaganiach podczas etapu wojewódzkiego.

 

Laureaci i finaliści etapu rejonowego konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz słuchawki  ufundowane przez  organizatorów konkursu.

 

Zdobywcy I miejsca otrzymali rowery ufundowane przez Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy (rejon 1) oraz Mikołaja Bogdanowicza, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego (rejon 6).

Zwycięzcy etapu rejonowego X edycji konkursu:

Rejon nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski)

I miejsce – Marcel Michalak ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie/ opiekun Barbara Wiencelewska-Cyranowicz

II miejsce – Sonia Magdalena Sztuba ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie/ opiekun Hanna Molenda

III miejsce – Oliwia Szymczak ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie/ opiekun Ewelina Marczak

 

Rejon nr 6 (miasto Inowrocław, powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński)

I miejsce – Kacper Matuszewski ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej/ opiekun Krzysztof Walczak

II miejsce – Michalina Lamańska i Julia Liszkowska ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej/ opiekun Krzysztof Walczak

III miejsce – Gabriela Sitarczyk ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej/ opiekun Krzysztof Walczak.

 

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Mileny Pilkiewicz  i Piotra Szczepańczyka.  Po zakończeniu części oficjalnej licznie zgromadzeni uczestnicy i goście prowadzili długie rozmowy, nie stroniąc od smacznego poczęstunku.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 marca 2022 roku o godz. 12.00 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie zawodników do konkursu składamy nauczycielom – opiekunom uczniów.

Oprac: Iwona Rostankowska i Katarzyna Karska-Rasmus

 

Beata Mendry wręcza rower ufundowany przez Rafała Bruskiego Prezydenta Miasta BydgoszczyKs. Sylwester Szwajca wita uczestników galiLaureaciLaureat I miejsca z rejonu 6 - nagrodę wręcza Jerzy Kowalik doradca Wojewody Kujawsko-PomorskiegoPamiątkowe zdjęcie laureatówRobert Preus, dyrektor KPCEN w Bydgoszczy, otwiera galęUczestnicy galiUroczystość uświetnił występ muzyczny Mileny Pilkiewicz i Piotra SzczepańczykaZbigniew Ostrowski Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspomina Elżbietę Zawacką