Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Finał Olimpiady Języka Hiszpańskiego

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2106 r. odbył się w Poznaniu finał VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Po II etapie konkursu, który miał miejsce w lutym bieżącego roku, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, do finału zakwalifikowało się czworo uczniów z Bydgoszczy. Wszyscy oni zdobyli tytuł finalistów Olimpiady. Wśród laureatów, czyli dziesięciu najlepszych w kraju, znaleźli się: Milena Marcichowska i Magda Pieniążek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 W Bydgoszczy oraz Jakub Jaworski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy.

 

10 kwietnia br. laureaci odebrali dyplomy i nagrody od organizatorów podczas uroczystego Finału Olimpiady, który odbył się w siedzibie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  9 kwietnia natomiast, wzięli oni udział w wieczorze kulturalnym, którego motywem przewodnim była kultura kubańska.

 

To jednak nie koniec sukcesów bydgoskiej młodzieży. W konkursie towarzyszącym VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego, polegającym na stworzeniu materiału promocyjnego dotyczącego Urugwaju, pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim z Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy, natomiast trzecie miejsce uczennice sekcji dwujęzycznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Podczas wieczoru kulturalnego przedstawiciele obu grup zaprezentowali swoje prace w języku hiszpańskim i odebrali nagrody od Ambasadora Urugwaju w Polsce, Jego Ekscelencji Pabla Scheinera.

 

Justyna Adamska

Zdjęcia: M. Wegner, A. Mazur, A. Wrombel

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

www.cen.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (TK).

 

Finał VI edycji Olimpiady Języka HiszpańskiegoLaureat Olimpiady Jakub Jaworski z VI LO w BydgoszczyMarta Kluz, Magda Pieniążek i Milena Marcichowska z I LO w Bydgoszczy z nauczycielką, panią dr Renatą MajewskąUczennice Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy z Ambasadorem Urugwaju i Przewodniczącą Komitetu Głównego OJH