Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Dźwiękowe Vademecum Dyrektora

Przed oświatą stoją wciąż nowe wyzwania. Dyrektorzy i kadra zarządzająca placówkami oświatowymi spotykają się z wieloma kwestiami organizacyjnymi, prawnymi i etyczno-moralnymi. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy na bieżąco organizuje wsparcie merytoryczne. Przygotowano wiele form szkoleniowych, warsztatowych i konferencji, także online.

 

W tym roku szkolnym jedną z form wsparcia dla dyrektorów jest kontynuacja Dźwiękowego Vademecum Dyrektora. Na stronie YT Kujawsko-Pomorskiego Centrum Nauczycieli w Bydgoszczy znajduje się już czternaście porad: https://www.youtube.com/playlist?list=PLq2Ytn8_ckbVU2p9Ny7BoRVOslxZ5T6mg

 

Ponadto nauczyciele konsultanci aktywnie włączają się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa oraz priorytetów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Opracowano Program edukacji regionalnej w województwie kujawsko-pomorskim pod nazwą Jak planować i realizować edukację regionalną w szkołach i placówkach województwa kujawsko-pomorskiego, który został zaprezentowany podczas Wojewódzkiej konferencji dla nauczycieli szkół i przedszkoli „Poznaj swój region – edukacja regionalna w szkole i przedszkolu”. Konferencję zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy 4 listopada 2022 roku w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W trakcie spotkania zaprezentowano bogatą ofertę przygotowana przez KPCEN w Bydgoszczy.

 

Zapraszam także kadrę zarządzającą oświatą na sieci współpracy dla dyrektorów szkół i placówek. Szczegóły na stronie cen.bydgoszcz.pl

 

Oprac. Grzegorz Nazaruk

Nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszczy Grzegorz NazarukDVD - Dźwiękowe Vademecum Dyrektora