Edukacja

Dzień Matki z masażem w toruńskim Medyku.

Dotyk – to jedno z najlepszych lekarstw na wszystkie troski – zwłaszcza dla matek, które każdego dnia podejmują trud wychowania dzieci. Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu, ul. Św. Jana 1/3, zaprasza w środę 25 maja od 11:00 do 17:00 wszystkie mamy i ich pociechy na spotkanie z masażem. Mamy będą mogły skorzystać z bezpłatnego masażu twarzy, dłoni, karku i kręgosłupa, masażu gorącymi kamieniami, bańką chińską oraz masażu wibracyjnego odchudzającego na wybrane partie ciała. W ofercie również aromaterapia z muzykoterapią. Do wyboru do koloru. W czasie zabiegu dzieci będą miały możliwość wykonać wyjątkowy prezent dla mamy, nauczyć się zasad pierwszej pomocy lub pobawić się.

 

 

Na zabiegi obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem 56 62 216 53. Szczegółowe informacje na www.spm.edu.pl lub na fanepage’u Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa. Początek działalności toruńskiego medyka związany jest z Państwową Szkołą Laborantów Medycznych (PSLM) otwartą 1 września 1959 r. Od 1967 zajmuje zabytkowy budynek przy ulicy Św. Jana, w samym sercu toruńskiej Starówki. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w trybie dziennym, stacjonarny oraz zaocznym. Szkoła przez lata kształciła średni personel medyczny w takich zawodach jak: ratownik medyczny, terapeuta zajęciowy, analityk medyczny, opiekunka dziecięca, pracownik socjalny.

W zawodach z branży medyczno-społecznej można obecnie podjąć naukę na kierunkach:

  • technik dentystyczny (dzienny, 2 lata),
  • terapeuta zajęciowy (tryb dostosowany do potrzeb uczniów, 2 lata),
  • higienistka stomatologiczna (stacjonarny, 2 lata),
  • asystentka stomatologiczna (stacjonarny, 1 rok),
  • technik masażysta (dzienny, stacjonarny, 2 lata),
  • opiekuna medyczny (zaoczny, 1 rok).

Oferta edukacyjna toruńskiego Medyka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony pracodawców, starzejącego się społeczeństwa oraz potencjalnego ucznia, ukierunkowanego na zdobycie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, umożliwiających podjęcie pracy na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym.

Szkoła ma ugruntowaną renomę wśród pracodawców, ok. 70 % absolwentów podejmuje pracę w wyuczonym zawodzie. Poprzez szerzenie idei wolontariatu oraz współpracę z firmami branżowymi, różnymi instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami, uczniowie zdobywają doświadczenie oraz uczestniczą w certyfikowanych szkoleniach.

Można tu bezpłatnie zdobyć nowy zawód lub zmienić kwalifikacje, niezależnie od wieku.

 

 

Oprac. Agata Rybicka

 zdjęcia: Anna Rutkowska.

 

  1. Św. Jana 1/3, 87-100 Toruń

tel. 56 62 216 53, 56 654 02 04

 

www.spm.edu.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest  Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

masaż dłonimasaż gorącymi kamieniamimasaż gorącymi kamieniamimasaż przyrządowy