Edukacja

Wspólna fotografia, fot. Anna Lewandowska
Wspólna fotografia, fot. Anna Lewandowska

Dożynki Wojewódzkie

Wielką przyjemnością dla społeczności inowrocławskiego Medyka był udział w Dożynkach Wojewódzkich. Wśród pięknego korowodu dożynkowego, licznych kiermaszy i przy akompaniamencie kapel ludowych  dbaliśmy o dobre samopoczucie mieszkańców województwa.

 

Masaż dłoni, analiza kolorystyczna i porady kosmetologa to strefa, która budziła zainteresowanie przede wszystkim pań. Nie brakowało też osób gotowych do przełamania własnego strachu związanego z udzielaniem pierwszej pomocy. Samobadanie piersi i jąder to profilaktyka chorób nowotworowych do której podczas wydarzenia gorąco zachęcaliśmy. Doświadczenie z symulatorem odczuć starczych  pozwoliło poczuć na własnej skórze ciężar upływających lat czy trudności z wykonywaniem czynności dnia codziennego. Zadbaliśmy również o zdrowy uśmiech udzielając profesjonalnych wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej. Nie zabrakło też aktywności dla najmłodszych mieszkańców województwa. Dzieci ćwiczyły kreatywność i sprawność manualną tworząc m.in. przepiękne mandale. Było również uwielbiane przez najmłodszych malowanie twarzy.

 

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez inowrocławski Medyk aktywności przyczynią się do zwiększenia świadomości w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest Jednostką Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Opracowała Monika Kurzawa

 

Nauka udzielania pierwszej pomocy, fot. Anna LewandowskaAnaliza kolorystyczna, fot. Anna LewandowskaZabawy kreatywne, fot. Anna LewandowskaWspólna fotografia, fot. Anna LewandowskaSamobadanie piersi, fot. Anna LewandowskaNauka higienizacji, fot. Anna LewandowskaMalowanie twarzy, fot. Anna Lewandowska