Edukacja

Logotyp Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Bezpiecznie do szkoły!

W ostatnie dni wakacji tj. 2 września 2017 r. społeczność  Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu podjęła wspólne działania z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu. W „Galerii Solnej” przeprowadzono akcję profilaktyczną pod hasłem: „Bezpiecznie do szkoły!”.

 

Celem wspólnych działań   było przekazanie  dzieciom, młodzieży i dorosłym teoretycznej i praktycznej wiedzy na temat właściwego zachowania podczas poruszania się po drogach, rozpoznawania zagrożeń w ruchu drogowym, a także bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły.

 

Uczniowie szkoły: Joanna Pietruszka, Emilia Krysztofiak, Jakub Promiński oraz absolwentka Weronika Prill pod kierunkiem Moniki Kwaśniewskiej-Adryan i Moniki Kurzawy przedstawili sytuacje pozorowane w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Osoby chętne miały niepowtarzalną okazję do  przećwiczenia na najwyższej jakości sprzęcie  zasad udzielania pierwszej pomocy. 

 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Na podkreślenie zasługuje postawa i ogromne zaangażowanie dzieci podczas warsztatów.  Można mieć  więc nadzieję, że świadomość w zakresie bezpieczeństwa znacznie wzrosła.

 

Autorzy tekstu: Monika Kurzawa,  Monika Kwaśniewska-Adryan

Fotografie: Dariusz Antczak

 

http://www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Pokazy udzielania pierwszej pomocyPokazy udzielania pierwszej pomocyPokazy udzielania pierwszej pomocyAkcja profilaktyczna Bezpieczniej do szkoły