Edukacja

Astrobaza Kruszwica
Astrobaza Kruszwica

ASTROPRZEDSZKOLAKI

W Astrobazie  Kruszwica ruszyły warsztaty dla przedszkolaków z miasta  i okolic. 

 

Propozycja obejmuje zajęcia związane z następującą tematyką:

  • „Kosmobajki” – świat kosmicznych bajek,
  • Astronomiczny piknik rodzinny,
  • Z Astrobazą w Kosmos – budowanie modelu rakiety kosmicznej,
  • Malowanie w Astrobazach „Astrobazy w oczach dziecka” – konkurs plastyczny – wernisaż,
  • Dźwiękowy Kosmos – śpiewające Astrobazy,
  • Śpiewające planety,
  • Kuchenne Astrobazy,
  • Obserwacje w Astrobazach .

 

Zajęcia w okresie od 16 maja do 7 lipca będą prowadzone przez  koordynatorów Astrobazy: p. Ilonę Dybicz i p. Magdalenę Musiałowską. W zajęciach pomagają także uczniowie koła astronomicznego działającego w kruszwickiej Astrobazie. Wszyscy zaangażowani otrzymają certyfikaty „młodych animatorów astronomii”. Działania koordynowane są przez Wydziału Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych –  Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, których głównym celem jest promocja Astrobaz w województwie kujawsko-pomorskim oraz zainteresowanie naukami ścisłymi.

 

Pierwsze spotkanie z przedszkolakami odbyło się 16 maja. Brały w nim udział najmłodsze   3-latki z Przedszkola „Nad Gopłem” oraz jeden z „oddziałów zerowych” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy. Łącznie przybyło na pierwsze zajęcia 40 dzieci.

Korzystając z pięknej pogody dzieci mogły obserwować Słońce przez teleskopy, specjalne szkiełka i okulary. Z zainteresowaniem zwiedziły obiekt oraz zapoznały się z wyposażeniem obserwatorium. Pełne zapału pracowały  także nad własnymi pracami ukazującymi własną wizję Kosmosu i Astrobaz. Z uśmiechem na twarzach żegnały się i umawiały na kolejne spotkanie.

 

 

Koordynatorzy Astrobazy:

Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska

 

Astrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza KruszwicaAstrobaza Kruszwica