Edukacja

Międzynarodowa Wystawa Air Fair 2015

Air Fair 2015

W dniach 29-30 maja na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy odbyła się IX już edycja Międzynarodowej Wystawy Air Fair 2015.

Na tej wyjątkowej wystawie nie zabrakło również Województwa Kujawsko – Pomorskiego, które zaprezentowało innowacyjny projekt Astrobaza – Kopernik. W związku z tym, stoisko zostało wyposażone w specjalną makietę Astrobazy oraz Teleskop służący obserwacjom astronomicznym. Stoisko to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających zarówno z kraju jak i zagranicy. Nie zabrakło również toruńskich pierników, które były specjalne wypiekane w tym celu dla odwiedzających.

 

Ważnym elementem wystawy były prezentacje entuzjastów i pasjonatów lotnictwa. Do grona wystawców i gości zaproszeni zostali autorzy projektów najnowszej myśli lotniczej, polskich  i zagranicznych ośrodków i instytucji badawczych.

Wystawie towarzyszyło sympozjum poświęcone nowoczesności i bezpieczeństwu w lotnictwie. W trakcie imprezy odbyła się także premierowa prezentacja książki „OF P-XV DO P-51” autorstwa Tadeusza Henryka Rolskiego, jednego z najwybitniejszych polskich lotników. Były również pokazy pojazdów oraz samolotów będących na wyposażeniu armii oraz koncerty orkiestry wojskowej.  
Projekt Astro-Baza Kopernik to sieć obserwatoriów astronomicznych. Jest to wyjątkowa inicjatywa nie tylko na skalę Polski, ale także Europy. Kujawsko-Pomorskie jest pierwszym i jedynym regionem w kraju, w którym na tak małej powierzchni, jaką jest obszar województwa działa sieć czternastu w pełni wyposażonych obserwatoriów astronomicznych.
 

 
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu
Fot. M. Mielcarek