Edukacja

Wolontariusze SOSW w Toruniu
Wolontariusze SOSW w Toruniu

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami – było wspaniale…

W styczniową niedzielę 15 stycznia 2017 r. grupa młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu po raz kolejny kwestowała w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem: Dla ratowania zdrowia i życia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 

Naszą placówkę reprezentowało 20 wolontariuszy, którym nie straszny był mróz i z uśmiechem na ustach spacerowali po toruńskiej starówce, prosząc przechodniów o datki i rozdając czerwone serduszka. W tym roku zbiórka uczniów Ośrodka zakończyła się imponującym wynikiem 3.753,36 zł.

 

Akcja od lat odbywa się we współpracy z toruńskim sztabem WOŚP, działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu i na stałe wpisała się w kalendarz działań charytatywnych placówki.

 

Pamiętajmy!

Warto pomagać! Pomoc ofiarowana, może do nas kiedyś wrócić! Wszystkim serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę.

 

Opracowały: Agnieszka Śledź, Iwona Waloch

 

www.sosw.torun.pl

 

 

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Wolontariusze SOSW w ToruniuWolontariusze SOSW i hojni darczyńcyWolontariusze SOSW podczas kwesty WOŚPWolontariusze SOSW