Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości

22 maja 2018 roku w szkółce leśnej w Tryszczynie spotkali się leśnicy z Nadleśnictwa Żołędowo, nauczyciele bydgoskich przedszkoli i szkół biorących udział w realizacji projektu edukacyjnego LEŚNA SKRZYNIA SKARBÓW oraz pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Celem spotkania było posadzenie 100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Leśnicy perfekcyjnie przygotowali front robót. Na nauczycieli czekały sadzonki i niezbędne narzędzia. Wszyscy zostali podzieli na grupy, a w nich na pary, które w wyznaczonych miejscach sadziły lipy, dęby, świerki, brzozy. Zgodna praca, ogromne zaangażowanie przyniosło oczekiwany efekt: w dobrym tempie posadzono 100 sadzonek drzew. Sporo osób uwieczniło się na zdjęciach ze swoim drzewkiem. Niesamowitym przeżyciem było podpisanie się na dokumencie potwierdzającym udział w sadzeniu drzew na uczczenie stulecia niepodległości naszej ojczyzny. Dokument zamknięto w kapsule czasu i zakopano przy ogromnym głazie, na którym niebawem pojawi się tablica upamiętniająca to wydarzenie.

 

Dziękujemy leśnikom za tak wspaniałe przeżycie i możliwość uczczenia 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w taki właśnie sposób.

 

 

Opracowanie: Anna Rupińska

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.            

 www.cen.bydgoszcz.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).