Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

W Bydgoszczy grają w goalballa

Logo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy

Drużyny z Wrocławia, Lasek, Katowic i Bydgoszczy rywalizowały w I Ogólnopolskim Turnieju Goalballa o Puchar Dyrektora K-PSOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Na obiektach Zawiszy nie brakowało emocji. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki znalezieniu się projektu bydgoskiego Braille’a w pierwszej trójce konkursu Enea Akademia Talentów.

 

„Cieszę się bardzo, że projekt znalazł uznanie w konkursie Enea Akademia Talentów w kategorii ‘Sport’. Finansowe wsparcie pozwoliło nam na przygotowanie imprezy dla uczniów niepełnosprawnych pod nazwą „Każdy ma talent”, promującej ruch i aktywność fizyczną. Po raz pierwszy do Bydgoszczy zaprosiliśmy również uczniów z dysfunkcją wzroku na Ogólnopolski Turniej Goalballa, który był doskonałą okazją do popularyzowania tej nowej, młodej dyscypliny sportowej w naszym mieście” - mówi Monika Stepa, nauczycielka K-PSOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy i pomysłodawczyni wyróżnionego projektu.

 

Goalball to dyscyplina sportowa uprawiana przez osoby słabo widzące i niewidome. Trzyosobowe zespoły rywalizują ze sobą rzucając specjalną piłką  o wadze 1,25 kg, którą w środku wyposażono w dzwoneczki. Podczas meczu goalballa dla wyrównania szans zawodników niewidomych i słabo widzących gracze noszą nieprzezroczyste gogle. Boisku ma wymiary 9 na 18 metrów.  Zadaniem każdej z drużyn jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika.

 

Więcej na temat goalballa będzie można się dowiedzieć podczas Tygodnia Drzwi Otwartych połączonego ze świętem szkoły (23-27.04.2018r.). Zapraszamy również do wchodzenia na stronę internetową www.braille.bydgoszcz.pl oraz na facebooka szkolnego.

 

Jacek Knychała

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa  Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Mecz goalballa pomiędzy trzyosobowymi drużynami Bydgoszczy (pomarańczowe stroje) i Katowic (stroje niebieskie). Zdjęcie wykonane zza bramki bydgoskiej drużyny przedstawia graczy rywalizujących ze sobą podczas spotkania grupowego. Turniej odbywał się na terenie kompleksu sportowego CWZS Zawisza Bydgoszcz, fot. Jacek Knychała

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone