Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

bezpieczeństwo

Trenowali na toruńskim poligonie (zdjęcia)

Trenuj z wojskiem, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W ubiegłą sobotę (25 lutego) odbyła się kolejna odsłona akcji „Trenuj z wojskiem”. Podczas ośmiogodzinnego szkolenia ponad 170 osób poznało m.in. techniki walki wręcz oraz budowę i zasady posługiwania się bronią. Wśród uczestników po raz kolejny znalazła się grupa pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej

Samochody dla policjantów z psami

Przekazanie samochodów policyjnych do przewozu psów służbowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Psy służbowe - szkolone do zadań zwiadowczych, patrolujących i tropiących, nieocenione podczas akcji poszukiwawczych. Dziewięć specjalistycznych pojazdów umożliwiających ich bezpieczny transport trafiło do komend miejskich i powiatowych w regionie. Klucze do radiowozów przekazali w środę (22 lutego) policjantom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i komendant wojewódzki policji nadinspektor Piotr Leciejewski.

Czytaj więcej

Coraz bezpieczniej na kujawsko-pomorskich drogach

Konferencja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywała się w Urzędzie Marszałkowskim dwudniowa (29-30 listopada) konferencja poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

WOPR: Przyjęli niebieski krzyż i złotą kotwicę za swoje godło (dużo zdjęć)

Podsumowanie sezonu 2022 WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne, to dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie nie tylko wypoczywając nad wodą, ale także w innych sytuacjach – ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z całego województwa spotkali się w piątek (18 listopada) w auli UMK w Toruniu, aby wspólnie podsumować miniony sezon i odebrać certyfikaty ukończenia szkolenia. Świeżo wykwalifikowani ratownicy złożyli oficjalne zaprzysiężenia, wręczone zostały odznaczenia i gratulacje.

Czytaj więcej

Toruńska szkoła artylerzystów świętowała dwudziestolecie (fotoreportaż)

Jubileusz CSAiU, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w miniony piątek (30 września) w obchodach jubileuszu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Kształcący kadrę podoficerską ośrodek jest kontynuatorem przedwojennej tradycji toruńskiego szkolnictwa artyleryjskiego. 

Czytaj więcej

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drodze

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

21 września jest Europejskim dniem bez ofiar śmiertelnych na drogach. Z tej okazji dziś na placu przed Urzędem Marszałkowskim na mieszkańców czekały m.in. symulator dachowania i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego (zdjęcia)

Obchody Święta Wojska Polskiego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerowali na Rynek Staromiejski, gdzie odbył się uroczysty apel.  

Czytaj więcej

I Ty możesz zostać ratownikiem wodnym!

Ratownicy WOPR, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Lato w pełni, podobnie jak sezon kąpielowy. Dzięki ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego możemy czuć się bezpiecznie wypoczywając nad wodą. WOPR-owcy czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

Czytaj więcej

Bezpieczne lato nad wodą

Ratownicy WOPR patrolują jezioro Borówno, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Przez całe lato jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego patrolują akweny w całym regionie, dbając o nasz bezpieczny wypoczynek. Co roku na świecie tonie co najmniej 236 tys. osób.

Czytaj więcej

Policjantom życzymy bezpiecznej służby!

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Codziennie rzetelnie strzegą naszego bezpieczeństwa, wczoraj (20 lipca) świętowali podczas oficjalnych obchodów Święta Policji w Toruniu. Samorząd województwa reprezentował sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Czytaj więcej

Bezpiecznych patroli!

Dyżur ratowników WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają, by nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje – czas, kiedy najwięcej osób decyduje się na wodne atrakcje – warto docenić ich wysiłki. 29 czerwca obchodziliśmy Święto Ratownika WOPR.

Czytaj więcej

Aplikacja ratująca życie

Ratownicy WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lato w pełni - spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, która umożliwia precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Czytaj więcej

Ratownicy wodni gotowi na sezon wakacyjny

Podpisanie umowy z WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do ich zadań należą patrolowanie plaż, kąpielisk, rzek i jezior, akcje ratownicze, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych. 6 czerwca w toruńskiej Przystani AZS, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Macieja Banachowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa nad wodą w tegorocznym sezonie letnim.

Czytaj więcej

Kolejny pułk wojsk amerykańskich w regionie (relacja foto)

Zmiana warty na toruńskim poligonie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Na toruńskim poligonie  odbyła się uroczystość przekazania dowództwa wojsk amerykańskich. Pożegnaliśmy żołnierzy  1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej „Hamilton’s Own”.  Od tygodnia w Toruniu stacjonuje 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej „Pacesetters” pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina. W uroczystościach uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody święta strażaków

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (19 maja) w amfiteatrze nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej

Szkolenia dla ratowników – zapisz się!

Szkolenia ratowników WOPR, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Trwają przygotowania do sezonu letniego i szkolenie nowej kadry. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

Czytaj więcej

60 lat Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Dbają o nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne - w tym roku obchodzimy 60-lecie powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Uroczystości z tej okazji, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i członków zarządu Anety Jędrzejewskiej i Sławomira Kopyścia, odbyły się w piątek (25 marca) w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego systematycznie wspiera finansowo działalność patrolową WOPR, a środki unijne umożliwiają m.in. organizację bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców.

Czytaj więcej

I ty możesz zostać ratownikiem wodnym - zapraszamy na bezpłatne kursy

Szkolenie w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Dla nich sezon nie kończy się razem z latem. Zimowy czas ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wykorzystują na szkolenia. Nadal czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do końca przyszłego roku przeszkoliliśmy blisko tysiąc osób. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Czytaj więcej

Wozy dla strażaków ochotników

Przekazanie wozów strażackich jednostkom OSP, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Siedem średnich i dwanaście lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie. Zakup współfinansował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przy wsparciu środków unijnych w wysokości blisko 8 mln zł z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. Podczas uroczystości, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis oraz medalami resortowymi odznaczeni zostali trzej druhowie OSP Czernikowo Kamil Kornetowski, Tomasz Popławski i Dariusz Popławski, uczestnicy tragicznego wypadku z początku grudnia.

Czytaj więcej

Święto artylerzystów

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W piątek (3 grudnia) w Toruniu odbyły się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Czytaj więcej

Toruńskie Centrum Szkolenia WOT ze sztandarem

Prezentacja sztandaru toruńskiego WOT, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W minioną sobotę (2 października) odbyła się uroczysta prezentacja sztandaru Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, którego rodzicami chrzestnymi zostali marszałek Piotr Całbecki oraz uczestnicząca w Powstaniu Warszawskim major Maria Kowalewska.

Czytaj więcej

Priorytet - bezpieczeństwo na drodze

Akcja w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Sauron Photography

Policjanci, inspektorzy transportu drogowego i przedstawiciele żandarmerii wojskowej włączyli się do tegorocznej akcji w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, a kierowcy mogli skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy i symulatora dachowania. W akcji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. 

Czytaj więcej

Sprzęt dla strażaków ochotników

Wręczenie motopomp strażakom ochotnikom, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Dziewiętnaście motopomp wykorzystywanych w akcjach ratowniczo-gaśniczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie. Zakup współfinansował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przy wsparciu środków unijnych w wysokości blisko 8 mln zł z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W uroczystości przekazania sprzętu wzięli udział marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członek zarządu Aneta Jędrzejewska i radny sejmiku Tadeusz Pogoda.

Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego (zdjęcia)

Obchody Święta Wojska Polskiego we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Msze święte, przemówienia i pochody upamiętniły rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, dzień, w którym każdego roku obchodzimy Święto Sił Zbrojnych RP. Patriotyczne uroczystości odbyły się m.in. w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, gdzie odsłonięto Aleję Zasłużonych w walce o obronę miasta. Podczas wydarzeń (15 sierpnia) samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radny województwa Stanisław Pawlak.

Czytaj więcej

Nowy wóz dla strażaków w powiecie brodnickim

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR Zbiczno

Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzydowie posłuży nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, który w sobotę (10 lipca) przekazał strażakom wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Do końca roku do jednostek OSP w naszym województwie trafią kolejne wozy, których zakup współfinansuje samorząd województwa przy wsparciu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łącznie przekażemy druhom 46 samochodów.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.