Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

bezpieczeństwo

Nowy wóz dla druhów z Biskupic

Przekazanie wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Biskupice, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do strażaków ochotników w Biskupicach (powiat toruński) trafił nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy. W uroczystym spotkaniu z tej okazji uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Czytaj więcej

Nowoczesny sprzęt dla ratowników WOPR

Przekazanie sprzętu ratownikom wodnym, fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Skutery wodne, quady, drony z kamerami termowizyjnymi i inne usprawniające prowadzenie akcji poszukiwawczych i ratowniczych sprzęty przekazał w środę (6 września) kujawsko-pomorskim ratownikom wodnym marszałek Piotr Całbecki. To kolejny zakup współfinansowany ze środków unijnych naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj więcej

Nowe wozy bojowe dla OSP (fotoreportaż)

Uroczystość przekazania nowych wozów bojowych formacjom OSP, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska przekazali dwadzieścia dwa świeżo zakupione wozy strażackie jednostkom ochotniczych straży pożarnych w całym regionie. W uroczystym spotkaniu w Arenie Toruń uczestniczyli wiceprzewodnicząca sejmiku województwa Agnieszka Kłopotek, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak i prezes oddziału wojewódzkiego ZOSP Jarosław Herbowski oraz przedstawiciele Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych z Obwodu Chmielnickiego. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Wspieramy ukraińskich strażaków

Spotkanie z przedstawicielami ukraińskich służb ratowniczych, fot. UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz sekretarz województwa Marek Smoczyk podejmowali w Urzędzie Marszałkowskim przedstawicieli służb ratowniczych ukraińskiego Obwodu Chmielnickiego, z zastępcą komendanta obwodowego Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych płkiem Andrijem Kozakiem.

Czytaj więcej

Priorytet: bezpieczeństwo na drodze

Przekazanie laserowych mierników prędkości, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze policji zyskali kolejne urządzenia służące walce z piratami drogowymi. Laserowe mierniki prędkości przekazali w poniedziałek (7 sierpnia) mundurowym marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radna województwa Katarzyna Lubańska.

Czytaj więcej

Bezpiecznie nad wodą z aplikacją „Ratunek”

Plaża w Borównie, dzieci wbiegają do wody, autor fotografii: Tomasz Czachorowski

Spływ szlakiem kajakowym, wycieczka po jeziorze rowerem wodnym, wyprawa łodzią na ryby – sposobów na spędzenie czasu wolnego nad wodą jest wiele. Z myślą o bezpieczeństwie wypoczywających nad jeziorami i rzekami powstała specjalna, bezpłatna aplikacja „Ratunek”, umożliwiająca lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb ratowniczych. Zachęcamy do jej pobrania. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Czytaj więcej

Otwieramy sezon letni nad wodą

Otwarcie sezonu letniego nad Jeziorem Chełmżyńskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W okresie wakacyjnym nad bezpieczeństwem wypoczywających nad jeziorami i rzekami Kujaw i Pomorza czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 19 czerwca nad Jeziorem Chełmżyńskim (w powiecie toruńskim), podczas wydarzenia z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wiceprzewodniczącej sejmiku województwa Agnieszki Kłopotek oraz prezesa WOPR Macieja Banachowskiego i burmistrza Chełmży Jerzego Czerwińskiego, zainaugurowano sezon letni.

Czytaj więcej

Mistrzowskie zmagania ratowników wodnych (zdjęcia)

II Otwarte Mistrzostwa Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKP

W miniony weekend (19-21 maja) 15 drużyn z całej Polski zmierzyło się w podczas II Otwartych Mistrzostw Polski Ratowników Wodnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Najlepsi okazali się reprezentanci Lipnowskiego WOPR. Konkurencje odbywały się na terenie powiatu lipnowskiego. Patronat nad imprezą objął marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody święta strażaków

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W środę (17 maja) w Toruniu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. W uroczystym apelu wziął udział sekretarz województwa Marek Smoczyk. W programie znalazły się także wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej

Toruń - kuźnią kadr artyleryjskich

Ubiegłoroczne obchody święta artylerii, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl dla UMWKP

Oficerska Szkoła Artylerii w Toruniu w tym roku świętuje swoje setne urodziny. O jej powołaniu w 1923 roku zadecydował Szef Sztabu Generalnego marszałek Józef Piłsudski. Od tego czasu szkoła wykształciła tysiące absolwentów, którzy walczyli między innymi na wszystkich frontach II wojny światowej. Następcą szkoły jest Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

Czytaj więcej

Trenowali na toruńskim poligonie (zdjęcia)

Trenuj z wojskiem, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W ubiegłą sobotę (25 lutego) odbyła się kolejna odsłona akcji „Trenuj z wojskiem”. Podczas ośmiogodzinnego szkolenia ponad 170 osób poznało m.in. techniki walki wręcz oraz budowę i zasady posługiwania się bronią. Wśród uczestników po raz kolejny znalazła się grupa pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej

Samochody dla policjantów z psami

Przekazanie samochodów policyjnych do przewozu psów służbowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Psy służbowe - szkolone do zadań zwiadowczych, patrolujących i tropiących, nieocenione podczas akcji poszukiwawczych. Dziewięć specjalistycznych pojazdów umożliwiających ich bezpieczny transport trafiło do komend miejskich i powiatowych w regionie. Klucze do radiowozów przekazali w środę (22 lutego) policjantom wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i komendant wojewódzki policji nadinspektor Piotr Leciejewski.

Czytaj więcej

Coraz bezpieczniej na kujawsko-pomorskich drogach

Konferencja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Z udziałem wicemarszałka województwa Zbigniewa Sosnowskiego odbywała się w Urzędzie Marszałkowskim dwudniowa (29-30 listopada) konferencja poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

WOPR: Przyjęli niebieski krzyż i złotą kotwicę za swoje godło (dużo zdjęć)

Podsumowanie sezonu 2022 WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne, to dzięki nim możemy czuć się bezpiecznie nie tylko wypoczywając nad wodą, ale także w innych sytuacjach – ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z całego województwa spotkali się w piątek (18 listopada) w auli UMK w Toruniu, aby wspólnie podsumować miniony sezon i odebrać certyfikaty ukończenia szkolenia. Świeżo wykwalifikowani ratownicy złożyli oficjalne zaprzysiężenia, wręczone zostały odznaczenia i gratulacje.

Czytaj więcej

Toruńska szkoła artylerzystów świętowała dwudziestolecie (fotoreportaż)

Jubileusz CSAiU, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w miniony piątek (30 września) w obchodach jubileuszu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Kształcący kadrę podoficerską ośrodek jest kontynuatorem przedwojennej tradycji toruńskiego szkolnictwa artyleryjskiego. 

Czytaj więcej

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drodze

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

21 września jest Europejskim dniem bez ofiar śmiertelnych na drogach. Z tej okazji dziś na placu przed Urzędem Marszałkowskim na mieszkańców czekały m.in. symulator dachowania i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej

Święto Wojska Polskiego (zdjęcia)

Obchody Święta Wojska Polskiego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP

W poniedziałek (15 sierpnia) obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Uroczyste ceremonie oraz wojskowe pikniki odbywały się w całym regionie. Toruńskie obchody, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. Po mszy wojskowi i goście przemaszerowali na Rynek Staromiejski, gdzie odbył się uroczysty apel.  

Czytaj więcej

I Ty możesz zostać ratownikiem wodnym!

Ratownicy WOPR, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Lato w pełni, podobnie jak sezon kąpielowy. Dzięki ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego możemy czuć się bezpiecznie wypoczywając nad wodą. WOPR-owcy czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

Czytaj więcej

Bezpieczne lato nad wodą

Ratownicy WOPR patrolują jezioro Borówno, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Przez całe lato jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego patrolują akweny w całym regionie, dbając o nasz bezpieczny wypoczynek. Co roku na świecie tonie co najmniej 236 tys. osób.

Czytaj więcej

Policjantom życzymy bezpiecznej służby!

Święto Policji, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Codziennie rzetelnie strzegą naszego bezpieczeństwa, wczoraj (20 lipca) świętowali podczas oficjalnych obchodów Święta Policji w Toruniu. Samorząd województwa reprezentował sekretarz województwa Marek Smoczyk.

Czytaj więcej

Bezpiecznych patroli!

Dyżur ratowników WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego czuwają, by nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny. A ponieważ właśnie rozpoczęły się wakacje – czas, kiedy najwięcej osób decyduje się na wodne atrakcje – warto docenić ich wysiłki. 29 czerwca obchodziliśmy Święto Ratownika WOPR.

Czytaj więcej

Aplikacja ratująca życie

Ratownicy WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lato w pełni - spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, która umożliwia precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

Czytaj więcej

Ratownicy wodni gotowi na sezon wakacyjny

Podpisanie umowy z WOPR, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do ich zadań należą patrolowanie plaż, kąpielisk, rzek i jezior, akcje ratownicze, upowszechnianie nauki pływania, prowadzenie szkoleń i akcji profilaktycznych. 6 czerwca w toruńskiej Przystani AZS, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Macieja Banachowskiego, odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa nad wodą w tegorocznym sezonie letnim.

Czytaj więcej

Kolejny pułk wojsk amerykańskich w regionie (relacja foto)

Zmiana warty na toruńskim poligonie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Na toruńskim poligonie  odbyła się uroczystość przekazania dowództwa wojsk amerykańskich. Pożegnaliśmy żołnierzy  1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej „Hamilton’s Own”.  Od tygodnia w Toruniu stacjonuje 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej „Pacesetters” pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina. W uroczystościach uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej

Wojewódzkie obchody święta strażaków

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W czwartek (19 maja) w amfiteatrze nad jeziorem Zamkowym w Wąbrzeźnie odbywały się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. W programie spotkania uroczysty apel, wręczenie medali i odznaczeń oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.