Edukacja

Logotyp - Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

„Zdrowie i bezpieczeństwo w Medyku”

W czwartek 8 grudnia br. „Medyk” był najbezpieczniejszym miejscem w powiecie inowrocławskim, a to za sprawą wspólnej akcji pod hasłem „Zdrowie i bezpieczeństwo w Medyku”.

 

Miło nam było gościć przyjaciół z: Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Karnego w Inowrocławiu, Straży Miejskie w Inowrocławiu, Straży Leśnej w Gniewkowie oraz Nadgoplańskiego WOPR-u w Kruszwicy, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Wydarzenie skierowane było do młodzieży, a jego celem promowanie zasad bezpiecznych zachowań i postaw. Nauka reagowania na zagrożenia, umożliwienie młodzieży kontaktu z instytucjami i służbami oraz edukacja w zakresie zadań realizowanych przez poszczególne zespoły. Przygotowane przez słuchaczy naszej szkoły stanowiska, przede wszystkim promowały szeroko rozumiane zdrowie. Jedną z propozycji skierowanej do młodzieży był  masaż biurowy, trend ostatnich lat, który odpręża napięte mięśnie i zmniejsza poziom stresu oraz zmęczenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również masaż dłoni rozluźniający mięśnie i eliminujący napięcie. Na stanowiskach pozorowanych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu demonstrowano i ćwiczono czynności ratujące życie i zdrowie. Na stanowiskach pozorowanych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu objaśniano, demonstrowano i ćwiczono czynności ratujące życie i zdrowie. Uczyliśmy również samobadania piersi, które jest ważnym elementem profilaktyki raka piersi. Zadbaliśmy również o dobrostan uczestników zachęcając do poddania się analizie kolorystycznej, pozwalającej na określenie typu urody przy użyciu specjalistycznych akcesoriów kolorystycznych prezentowanych przez specjalistę kosmetologa.  Natomiast zaproszone służby dostarczyły nam szerokiej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ratowania życia, mienia, ochrony środowiska.

 

W organizację przedsięwzięcia włączyły się Panie Elżbieta Piniewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski, którym serdecznie dziękujemy za wspieranie inicjatyw zwiększających świadomość i bezpieczeństwo młodzieży.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest Jednostką Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

 

Tekst: Monika Kurzawa, Monika Kwaśniewska-Adryan

Fotografie: Dariusz Antczak

 

Analiza kolorystycznaMasaż biurowyMasaż dłoniNumer alarmowy 112Przedstawiciele MedykaPrzedstawiciele PolicjiPrzedstawiciele PSPPrzedstawiciele WOPRSprawdzian wiedzyStraż leśnaUczestnicy spotkaniaWarsztaty pierwszej pomocyWspólna fotografiaZaproszeni goście