Edukacja

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Zdalne doskonalenie kompetencji językowych w KPCEN Toruń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu kontynuuje doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie znajomości języków obcych rozpoczęte jeszcze przed sytuacją epidemiczną w Polsce, a także oferuje nowe zajęcia w formie zdalnej, pozwalające nauczycielom rozwijać swoją znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego.

 

Języka hiszpańskiego uczą się od marca (najpierw stacjonarnie, później online) dwie grupy – na poziomie A2 i B2. Zajęcia prowadzi konsultantka KPCEN w Toruniu Agnieszka Chabros. Nauczyciele poznają zagadnienia leksykalne, gramatyczne i ćwiczą inne umiejętności językowe od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego.

 

Od początku kwietnia kurs języka angielskiego na poziomie A1/A2 prowadzony jest w systemie online przez Joannę Przewięźlikowską. Zajęcia te rozwijają kompetencje językowe od podstaw i są skierowane do nauczycieli zaczynających naukę języka angielskiego.

 

W maju rozpoczęliśmy nowy kurs językowy dla nauczycieli ze znajomością języka angielskiego na poziomie B2. Zajęcia te rozwijają znajomość zagadnień leksykalno-gramatycznych i umiejętności językowe na poziomie średnio zaawansowanym, przygotowując nauczycieli do egzaminu pozwalającego na uzyskanie certyfikatu First Certificate in English (FCE), a prowadzi je Richard Bolt.

 

Szkolenia językowe w formie zdalnej spotkały się z zainteresowaniem ze strony nauczycieli. Cieszymy się, że nauka języków obcych w systemie online jest dla nauczycieli efektywna – well done, sigue así!

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu