Edukacja

Logotyp Zespółu Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy

XVII KONKURS I PRZEGLĄD ORIGAMI w Bydgoszczy

21 kwietnia, w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy odbył się XVII BYDGOSKI KONKURS ORIGAMI I PRZEGLĄD UMIEJĘTNOŚCI CZŁONKÓW SZKOLNYCH KLUBÓW ORIGAMI. Po raz kolejny przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w dziedzinie składania papieru. Natomiast najlepsi mali origamiści stanęli do rywalizacji w konkursie. Celem imprezy jest: propagowanie sztuki ORIGAMI wśród dzieci i młodzieży a także nawiązanie kontaktów przez origamistów z różnych środowisk, oraz porównanie możliwości i umiejętności uczniów w różnym wieku. 

 

Origami jest to sztuka składania papieru, która narodziła się w Chinach, aby w późniejszym czasie rozwinąć się w Japonii. W tej chwili jest już znana na całym świecie. Origami tylko wyjątkowo dopuszcza użycie nożyczek i kleju, a figurki powstają wyłącznie poprzez zaginanie linii na papierowych kwadratach, kołach, trójkątach i innych figurach. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

 

Współorganizatorami konkursu i przeglądu byli nauczyciele naszej szkoły, tj. Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej – Marta Kozłowska i Milena Pawlak. Uczniowie na oddziałach szpitalnych stworzyli prace techniką origami, które zostały przekazane organizatorom konkursu i przeglądu. Tak powstała wystawa podziwiana przez wszystkich obecnych w trakcie tej imprezy. Zarząd klubu Orizuru był pod wrażeniem różnorodności oraz estetyki wykonanych prac. Komisja w składzie: Maria Mańk (prezes klubu) oraz Danuta i Marek Chiberscy (prezesi honorowi) przyznali trzy kolejne miejsca w konkursie oraz jedno wyróżnienie.

 

Oto lista nagrodzonych uczniów naszej szkoły:

– miejsce I: Klaudia Kazberuk kl. II Gim.
– miejsce II: Milena Grala kl. V SP
– miejsce III: Klaudia Górnik kl. III Gim.
– wyróżnienie: Lena Kucińska kl. I SP

 Dzięki wszystkim tym działaniom uczniowie naszej szkoły szpitalnej mogli zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sztuki składania papieru na imprezie o wymiarze wojewódzkim. Jesteśmy przekonani, że osiągnięte sukcesy będą dla nich powodem do wielu radości i przyczynią się w sposób terapeutyczny do procesu zdrowienia. Jednocześnie liczymy na dalszą owocną współpracę z Bydgoskim Klubem Origami Orizuru.

Opracowanie: Marta Kozłowska

Autor zdjęć: Marta Kozłowska

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

praca nagrodzona miejscem I w konkursiepraca nagrodzona miejscem II w konkursiepraca nagrodzona miejscem III w konkursiepraca nagrodzona wyróżnieniem w konkursieprace uczniów zs33 w Bydgoszczy cz.1prace uczniów zs33 w Bydgoszczy cz.2prace uczniów zs33 w Bydgoszczy cz.3wystawa prac plastycznych uczniów zs33