Edukacja

Logo KPCEN we Włocławku

Warto się uczyć

W Centrum Kultury Browar B we Włocławku 29 kwietnia br. odbyła się debata oświatowa pt. „Warto się uczyć, bo…” adresowana do przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych – uczniów, nauczycieli i dyrektorów.

 

 

Organizatorem spotkania było Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

 

W trakcie pracy w grupach panelowych młodzież rozważała, co motywuje ją do nauki, a co przeszkadza. Wskazywała na kompetencje i umiejętności kształcone w szkole, które przydadzą się w życiu dorosłym i pomogą odnaleźć się na rynku pracy. Następnie w otwartej dyskusji moderowanej przez psychologa dra Piotra Krzywickiego zastanawiano się nad wartością edukacji.

 

W debacie udział wzięła Małgorzata Gontarek – starszy wizytator włocławskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

Oprac.: Aneta Gabryelczyk

nauczyciel konsultant

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.11

http://www.cen.org.pl/

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego (TK).

Dyrektor KPCEN we Włocławku Grażyna Troszyńska Młodzież podczas pracy panelowej grupa czerwonaMłodzież podczas pracy panelowej grupa niebieskaMłodzież podczas pracy panelowej grupa zielonaMłodzież podczas pracy panelowej grupa żółtaWywiad dla radia HIT  Zaproszeni goście oraz uczestnicy debaty Warto się uczyć, bo...