Edukacja

Dyrektor Urszula Majewska podczas konferencji, fot. Agata Pasternak
Dyrektor Urszula Majewska podczas konferencji, fot. Agata Pasternak

W inowrocławskim Medyku wędrowaliśmy po labiryncie emocji

W Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu 5 grudnia odbyła się konferencja naukowa pod hasłem: „Czuję, więc jestem – ukryta moc emocji i intuicji”. Było to wydarzenie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy Medyk organizował konferencję w formie zdalnej. Pani Dyrektor Urszula Majewska zaprosiła przed ekrany komputerów wielu gości, w tym słuchaczy oraz nauczycieli Centrum.

 

Mogli oni wysłuchać niezwykle inspirujących wykładów o zawiłościach ludzkich emocji. Prelegenci omówili następujące tematy:

  1. Z emocjami od kołyski do dorosłości – Pani Karolina Isio-Kurpińska, psychoterapeutka, trener umiejętności psychospołecznych.
  2. W labiryncie emocji – sztuka rozpoznawania, radzenia sobie z emocjami i uczuciami – Pani Marta Jankowska, psychoterapeutka, trenerka umiejętności inteligencji emocjonalnej.
  3. Emocje w obliczu wyzwań współczesności – Pan Michał Matraszek, psycholog kliniczny, pedagog specjalny.

 

Po wykładach uczestnicy konferencji mieli możliwość zadawania pytań i aktywnie z niej skorzystali. Rozgorzała ciekawa dyskusja, w której nie przeszkadzała bariera szklanego ekranu.

 

Emocje są integralną częścią każdego z nas, to one definiują nasze życie. Konferencja w inowrocławskim Medyku pozwoliła jej uczestnikom spojrzeć na ludzkie emocje z wielu perspektyw. Ma to szczególne znaczenie w związku z nowymi wyzwaniami jakie przynosi nam współczesny świat.

 

Mamy nadzieję, że uczestnicy konferencji znaleźli w niej źródło motywacji do nawiązania pięknej relacji z własnymi emocjami.

 

Autor tekstu: Agata Pasternak

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.