Edukacja

Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka - Gruszka
Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka – Gruszka

Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy już trzeci raz uczestniczyli w Narodowym Czytaniu

W sobotę, 4 września, młodzież przebywająca na leczeniu w dwóch bydgoskich szpitalach wzięła udział w X jubileuszowym Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 

Spotkanie czytelnicze równolegle odbywało się w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na Oddziale Endokrynologii i Pneumonologii oraz w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Klinice Psychiatrii, Klinice Pediatrii Onkologii i Hematologii, Klinice Gastroenterologii oraz na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.  

 

Z tej okazji Prezydent Andrzej Duda skierował przesłanie, zachęcając do współuczestniczenia w akcji zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wybrany utwór  jest wyjątkowy pod wieloma względami. Komizm, ironia, uniwersalne przesłania to wielkie atuty, dzięki którym tak często sięgamy po tę książkę. 

 

Uczniowie Zespołu Szkół nr 33 w trakcie spotkań poznali genezę i ideę Narodowego Czytania, obejrzeli fragmenty inscenizacji „Moralności pani Dulskiej”, czytali tekst z podziałem na role, rozmawiali na temat cytatów przytaczanych przez nauczycieli, tworzyli i rozwiązywali interaktywne rozrywki umysłowe nawiązujące do lektury, a także wykonywali okolicznościowe zakładki do książki. Jak zawsze w spotkaniach na oddziałach uczestniczyli rodzice uczniów szkoły szpitalnej, którzy z dużym zainteresowaniem obserwowali nasze poczynania. Dziękujemy młodzieży za aktywny udział i kreatywne działania w temacie „Moralności Pani Dulskiej”. Mamy nadzieję, że lektura jeszcze nie raz zagości w Waszych domach.

 

Opracowanie tekstu: Ilona Jeziorkowska

 

Zapoznanie z treścią zaproszenia Pary Prezydenckiej do udziału w tegorocznej akcji fot. A. Korecka - GruszkaWysłuchiwanie fragmentu dramatu G. Zapolskiej prezentowanego przez Parę Prezydencką fot. Jolanta SękowskaWykonywanie okolicznościowej zakładki do książki fot. Maria GórskaOdsłuchiwanie audiobooka w Klinice Onkologii Sz.U. nr 1 fot. Jolanta SękowskaOglądanie sztuki teatralnej w Klinice Psychiatrii fot. Ilona JeziorkowskaWspólne czytanie z podziałem na role fot. Monika Krajniak