Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

To był pracowity, pełen sukcesów rok

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy podsumowało działalność za rok szkolny 2022/2023. W szkoleniach organizowanych przez naszą placówkę wzięło udział prawie 11 tys. dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zorganizowali blisko 570 grup szkoleniowych.

 

Opublikowaliśmy kilkadziesiąt artykułów i kilka publikacji zwartych (np. Niezbędnik raczkującego dyrektora). Otworzyliśmy nauczycielom nasze strony internetowe do publikowania ciekawych tekstów. Wraz z partnerami opracowaliśmy arkusze egzaminacyjne i przeprowadziliśmy próbną maturę i próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki. Zrealizowaliśmy kilka programów kompleksowego wsparcia w rozwoju szkół i placówek. Uruchomiliśmy wiele programów, np. Przyjaciele Zippiego, i projektów, np. Ul na kółkach, Smok czy smog?. Zorganizowaliśmy wiele nietypowych wydarzeń, np. II Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty, Koncert w Bydgoskim Roku Andrzeja Szwalbego,  wystawę Jan Paweł II Patronem Pomorza i Kujaw, Kujawsko-Pomorski Festiwal Edukacji Regionalnej.

 

Nagraliśmy 61 filmów wspierających pracę nauczycieli i dyrektorów oraz zamieściliśmy je na kanale YouTube. Nasze programy internetowe: Dźwiękowe Vademecum Dyrektora, Na zdrowie, TIK Express, Animator rowerowy, Detektyw Belfer, Przez szkło okularów, Przy herbacie o oświacie oraz cykl filmów z fizyki  cieszyły się dużym powodzeniem. Obejrzało je około 16 tys. widzów

 

Z dumą przekazujemy te dane i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia takich wyników. 

 

Oprac. Robert Preus