Edukacja

Logotyp BP w Toruniu

Tacy jesteśmy – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Wernisaż wystawy Tacy jesteśmy odbędzie się 20 marca (wtorek) 2018 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu.

 

Na wystawie, przygotowanej przez nauczycieli Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu, prezentowani są wychowankowie placówki podczas zajęć edukacyjnych, terapeutycznych, integracyjnych.

 

Wybrane na wystawę zdjęcia prezentują aktywności wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas zajęć edukacyjnych, terapeutycznych, warsztatów oraz spotkań integracyjnych. Ukazują one najmłodsze dzieci podczas terapii, jak również młodzież Szkoły Branżowej I Stopnia na zajęciach praktycznych zawodowych. Autorami fotografii są nauczyciele, którzy chcieli uchwycić pasję i zaangażowanie swoich uczniów podczas pracy i zabawy. Dobro, szczęście i uśmiech naszych dzieci są dla nas bezcenne, ponieważ jak mawiał patron Ośrodka Janusz Korczak ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’.

 

Wystawę przygotowały: Anna Smal-Węgierska, Aleksandra Sadowska-Krajewska, Wioleta Łopatowska.

 

Ekspozycję można oglądać do 10 kwietnia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

 

Oprac.

Izabella Milewska-Warta

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

www.bptorun.edu.pl/

Anna Smal-Węgierska, Aleksandra Sadowska-Krajewska, Wioleta Łopatowska

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu www.sosw.torun.pl

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu są  jednostkami oświatowymi, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).