Edukacja

Logo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu

Światowy Dzień Budowlańca w Korczaku

Dnia 25.09.2017 r. po raz pierwszy w historii Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu obchodzony był Dzień Budowlańca. Impreza przebiegała pod hasłem: Dzień budowlańca na wesoło.

 

Od lat w naszej szkole kształcimy adeptów sztuki budowlanej, którzy systematycznie zasilają przedsiębiorstwa budowlane o różnych profilach produkcji oraz firmy specjalizujące się w wykonawstwie robót budowlanych. Organizacja Dnia Budowlańca miała na celu  zwrócenie uwagi na rozwijające się w Polsce budownictwo i zawody związane z branżą budowlaną oraz podniesienie świadomości zawodowej dzieci i młodzieży.

 

W przygotowania do Dnia Budowlańca włączyli się nauczyciele z Centrum Kształcenia Praktycznego, pod kierunkiem których  nasi uczniowie odbywają praktyki.

 

Imprezę poprzedził konkurs plastyczny o tematyce związanej z budownictwem, do którego przystąpiło 78 uczniów z różnych etapów edukacyjnych. Jury podjęło decyzję o nagrodzeniu 17 uczniów – przyznano 5 miejsc pierwszych, 10 wyróżnień i 2 nagrody specjalne za wykonanie makiet.

 

Podczas Dnia Budowlańca uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w wielu nietypowych konkurencjach m.in. przejazd slalomem z taczką, wbijanie w deskę gwoździ na czas, drużynowy trójbój hydrauliczny, język angielski w budownictwie i niesamowite budowle świata – puzzle. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik parkieciarza i malowania dekoracyjnego. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z „budowlańcem”.

Obchody Dnia Budowlańca spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczności szkolnej i niewątpliwie pokazały, że potrafimy wspólnie spędzać czas i zdobywać wiedzę nie tylko w szkolnej ławce, ale także poprzez zabawę! Mamy nadzieję, że impreza ta wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

 

Opracowały:

Mieczysława Jankowska

Kamila Wielewiecka

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.sosw.torun.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Jeden z laureatów konkursu plastycznegoKącik parkieciarza - układanie klepek parkietowych w jodełkę na czasNa budowie bywa ciężko, ale dziś budowlańcy zmierzyli się z lżejszą taczkąPoczątkujący stolarz bardzo dobrze radził sobie z wbijaniem gwoździ na czasPraca na budowie wymaga zwinności. Uczestnicy Dnia Budowlańca z wielkim zapałem uczestniczyli w konkurencji sprawnościowej slalom z taczką na czasTrójbój hydrauliczny - wyścig hydraulików paramiUczestnicy Dnia Budowlańca mieli okazję do bezkarnego malowania po ścianie. Do tej konkurencji bardzo chętnie zgłaszały się dziewczętaWbijanie gwoździ na czas, to konkurencja nie tylko dla mężczyzn! Nasza Pani Dyrektor wykazała się niezwykłą zręcznościąWręczenie nagrody specjalnej za wykonanie makiety osiedla przyszłości

Zdjęcia: Piotr Kromkiewicz