Edukacja

Wspólna fotografia z książkami przyniesionymi z domów

Świąteczne spotkania z dziećmi

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją do spotkania się z najmłodszymi w Dziecięcej Akademii Czytania Bajek, która już od pięciu lat funkcjonuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy. 14 i 15 grudnia 2015 r. odwiedziło Bibliotekę ponad 80 uczniów klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy, przynosząc do biblioteki swoje ulubione książki o tematyce świątecznej.

 

Zajęcia rozpoczęły się głośnym czytaniem, które jest zawsze obowiązkowym elementem bibliotecznych spotkań z dziećmi. Promując kampanię Cała Polska Czyta Dzieciom zaproponowano bajkę fińskiego pisarza literatury dziecięcej Mauri Kunnasa pt. „Święty Mikołaj”. Pięknie ilustrowana przez Tarję Kunnas zachwyciła najmłodszych swoją historią i szczegółami.

 

Następnie dzieci prezentowały przyniesione przez siebie książki – opowiadały o nich, zachęcając innych do przeczytania. Po tej części zajęć uczestnicy wykonywali samodzielnie pocztówki świąteczne.

  Na zakończenie dzieci obejrzały film edukacyjny „Wigilijny stół”, opowiadający o polskich tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem.

 

Atmosfera na zajęciach była świąteczna, tym bardziej, że nie zabrakło choinki, świątecznych dekoracji, piosenek i drobnych upominków.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy jest placówką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).

 

Dzieci prezentują swoje kartki świąteczneDzieci słuchają mikołajkowego opowiadaniaPrezentacja własnych książek świątecznychPrzy stole prac kartek do św. MikołajaPrzy stole prac kartek do św. MikołajaWspólna fotografiaWspólna fotografia z książkami przyniesionymi z domów