Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Świat wyobraźni Justyny i Szymona

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Henryka Sienkiewicza w Książkach zapraszają na wystawę prac plastycznych uczniów – Justyny i Szymona Wolińskich.

 

Prezentowane na wystawie prace malowane są kredkami, pastelami, flamastrami i pokazują świat bajek i przyrody widziany oczami autorów.

 

Szymon jest uczniem niepełnosprawnym, a rysowanie jest jego wielką pasją, której poświęca każdą wolną chwilę. Bohaterami prac są przede wszystkim zwierzęta występujące w bajkach. Jego obrazki są zabawne, wesołe i kolorowe. Szymon przeważnie kontury postaci wykonuje czarnym pisakiem, a potem koloruje je olejnymi lub suchymi pastelami.

 

Justyna, również utalentowana plastycznie, siostra Szymona, prezentuje rysunki, w których dominują motywy przyrody, kwiatów i zwierząt. Prace wykonuje farbami akrylowymi na płótnach i suchymi pastelami na kartkach.

 

Justyna i Szymon Wolińscy są laureatami wielu konkursów plastycznych.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 października 2015 r. o godz. 16.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Wystawa będzie czynna  do 10 listopada 2015 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Edukacji (TK).

 

Praca Justyny WolińskiejPraca Justyny WolińskiejPraca Szymona WolińskiegoPraca Szymona Wolińskiego