Edukacja

Muzeum Etnograficzne we Wlocławku

Spotkanie na Ekoszlaku

W sobotę 20 maja b.r. miłośnicy książek i rowerów podczas rajdu rowerowego Ekoszlakiem organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odwiedzili szereg interesujących miejsc. Celem rajdu było nie tylko miłe i aktywne spędzenie popołudnia, ale również przypomnienie, że ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół  podkreśla znaczenie tych pożytecznych owadów w naszym ekosystemie.

 

Pierwszy przystanek rajdu miał miejsce w „EkoSzkole” działającej w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej we Włocławku, gdzie pasjonaci czytania spotkali się z Dariuszem Domagalskim, mistrzem pszczelarstwa, który opowiedział o niezwykle istotnej roli pszczół. Można było także wzmocnić się na dalszą drogę, biorąc udział w degustacji miodu.

 

Kolejnym punktem na szlaku rajdu było Muzeum Etnograficzne we Włocławku. Warsztaty pt.  „Nie święci garnki lepią” dały wszystkim niezwykłą możliwość własnoręcznego wykreowania glinianego naczynia oraz zaznajomiły z najstarszym polskim rzemiosłem.

 

Rajd zakończył się w malowniczym włocławskim Parku na Słodowie. Odpoczynek na łonie natury urozmaiciły gry i  zagadki, oraz wspólne czytanie książki pt. „Historia pszczół” autorstwa Mai Lunde. Ożywione dyskusje przy ognisku stały się podsumowaniem mile spędzonego dnia.

 

Oprac. A. Puścińska

Zdjęcia: KPCEN Włocławek