Edukacja

SENSORYCZNY ŚWIAT

 31 maja 2016 r.  Wyższa Szkoła Bankowa oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  zorganizowały  III  Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne SENSORYCZNY ŚWIAT wsparcie rozwoju dziecka z zaburzeniami sensorycznymi.

 

 

Gościem specjalnym był wybitny neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, który zaprezentował wykład:   Usprawnienie mózgu nastolatka

W części drugiej warsztaty prowadzili  psycholodzy i pedagodzy z PPP nr 1 w Bydgoszczy, Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w Bydgoszczy, Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille`a w Bydgoszczy, Centrum Terapii INTEGROS, Zespołu Szkół nr 31 w Bydgoszczy i Zespołu Szkół nr 29 w Bydgoszczy.

Tematem warsztatów były zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci, percepcja wzrokowa i słuchowa, emocje, specyfika pracy z dzieckiem niewidomym i słabo widzącym, trudne zachowania dzieci z zaburzeniami sensorycznymi  a dieta  oraz przetwarzanie informacji przez mózg.

 

Ilona Zduńczuk

nauczyciel konsultant

 

tel. 52 349-31-50, w.37

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

prof. Jerzy Vetulani