Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Rozmaitości – wystawa prac uczniów klas artystycznych IX LO w Toruniu

Wernisaż wystawy fotografii Rozmaitości odbędzie się 11 marca 2016 r. (piątek) o godz. 11.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

 

Wystawa „Rozmaitości” w sposób przekrojowy i nietuzinkowy pokazuje prace uczniów z drugich i trzecich klas artystycznych IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

 

Koncepcja wystawy to ukazanie wszechstronności i różnych źródeł inspiracji utalentowanej plastycznie młodzieży. Na ekspozycję składają się dzieła prezentujące zarówno rysunek, malarstwo, jak i małe formy rzeźbiarskie. Twórcy prac przedstawiają martwą naturę, portrety, a nawet kompozycje abstrakcyjne. Szczególną uwagę zwracają przepiękne ludowe instrumenty muzyczne – okaryny – wykonane przez jednego z uczniów.

 

Prezentowane prace ukazują indywidualne, ciekawe spojrzenie na sztukę i dużą wrażliwość uczniów, będących dopiero na początku swojego rozwoju artystycznego. Twórczość urozmaiconą zarówno tematycznie, jak i formalnie.

 

Ekspozycję można oglądać do 25 marca 2016 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

http://www.bptorun.edu.pl/

 

Oprac.

Wiesława Budrowska

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK).

 

Prace uczniów, fot. Joanna WosikPrace uczniów, fot. Joanna WosikPrace uczniów, fot. Joanna WosikPrace uczniów, fot. Joanna Wosik