Edukacja

Wspólna zabawa
Wspólna zabawa

Rodzinny bal karnawałowy z warsztatami

W Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im.  J. Korczaka w Toruniu 30 stycznia 2018 r. został zorganizowany bal karnawałowy dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka. Zabawy taneczne i ruchowe prowadzili wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” . Podopieczni byli zachwyceni pięknym wystrojem sali,  chętnie uczestniczyli  we wszystkich aktywnościach ruchowych.

 

Jak przystało na karnawał nasi milusińscy przybyli na zabawę przebrani w śliczne stroje: piratów, zwierząt, postaci z bajek. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych kreacji dla  naszych maluszków! Wolontariusze z Fundacji zaproponowali dzieciom wiele atrakcji, a wśród nich: zabawy z matą, układy taneczne, zwierzęta z baloników, wspólne śpiewanie.

 

Rodzice  dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju uczestniczyli w warsztatach neurologopedycznych  oraz w spotkaniu z fizjoterapeutą.  Podczas spotkania z logopedą  omówiono funkcje motoryczne narządów mowy  oraz  zapoznano przybyłych z ćwiczeniami  usprawniającymi aparat artykulacyjny dzieci.  Szkolenie z fizjoterapeutą miało charakter praktyczny i dotyczyło ćwiczeń zapobiegającym wadom postawy u dzieci oraz odpowiedniej postawy maluchów w formie domowej zabawy.

 

Dla wszystkich przybyłych nauczyciele sprawujący opiekę nad dziećmi w ramach zajęć WWRD przygotowali poczęstunek z domowymi wypiekami.  Wspólna zabawa dostarczyła wielu niezapomnianych przeżyć, radości i uśmiechów na twarzach naszych podopiecznych!

 

Aleksandra Sadowska-Krajewska

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  

 

www.sosw.torun.pl

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

Groźni piraciMała królowa biedronekMała księżniczkaPiratkiRadosna zabawa z Panią KlaunSłodki aniołeczekUkłon królaWarsztaty dla rodzicówWarsztaty dla rodzicówWspólna zabawaZabawa z chustą