Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Relacja z wernisażu wystawy Światy Wymyślone w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

8 stycznia 2019 r. o godz. 11.30 w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy Światy Wymyślone. Wystawa prezentuje prace plastyczne dwojga wychowanków SP w Turznie: Luizy Osowskiej, uczennicy VIII kl. oraz Radosława Osińskiego, absolwenta tej placówki.

 

Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitała – w imieniu pani dyrektor Doroty  Komendzińskiej – pani Wiesława Budrowska z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego. Pogratulowała ona autorom prac i zaprosiła zebranych do oglądania wystawy.

 

Następnie głos zabrał pan Jarosław Sienkiewicz, dyrektor SP w Turznie. Z wielkim uznaniem mówił o różnorodnych talentach swoich uczniów i zachęcił obecną na wernisażu młodzież do rozwijania zainteresowań i dzielenia się nimi ze społecznością szkolną.

 

Pomysłodawczyni wystawy – pani Anna Cenkała, nauczyciel bibliotekarz SP w Turznie, gorąco pogratulowała uczniom talentu. Wyraziła zadowolenie z faktu, że jest to już kolejna wystawa prac utalentowanych uczniów SP w Turznie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Wyraziła również nadzieję, że na kolejnym etapie swojej edukacji uczniowie będą korzystali z bogatych zasobów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

 

Poproszeni o zabranie głosu bohaterowie dnia, Luiza Osowska oraz Radosław Osiński, podzielili się z zebranymi swoją pasją do rysowania i planami artystycznymi na przyszłość.

 

Zgromadzeni goście z zainteresowaniem oglądali prezentowane na wystawie prace oraz wyłożone w gablotach książki ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, dotyczące rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.

 

Po poczęstunku młodzież wzięła udział w wycieczce po bibliotece, podczas której poznała ofertę edukacyjną naszej placówki. Uczniowie odwiedzili najodleglejsze zakamarki magazynów książek, w Wypożyczalni wyszukiwali ulubione książki w katalogu online, a w Czytelni Ogólnej mieli okazję zapoznać się z jej księgozbiorem oraz porozmawiać o swoich zainteresowaniach.

 

Wystawa jest czynna od 8 do 26 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w soboty w godz. 10.00-15.00. Wstęp wolny.

 

Oprac.

Agnieszka Miranowska,

Wydział Udostępniania Zbiorów

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Wernisaż, fot. Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuWernisaż, fot. Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuWernisaż, fot. Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuWernisaż, fot. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu