Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Przeszłość zamknięta w rzeczach. Zabytki naszego regionu – konkurs historyczny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy organizuje konkurs historyczny skierowany do uczniów i nauczycieli historii szkół ponadpodstawowych. Obecna, XVI edycja konkursu odbywać się będzie pod hasłem Przeszłość zamknięta w rzeczach. Przedmioty codziennego użytku z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Zachęcamy uczniów i nauczycieli historii szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie promującym zabytki naszego regionu. Jego celem jest popularyzowanie przedmiotów codziennego użytku powstałych w województwie kujawsko-pomorskim. Ich piękno przemawia do nas mimo upływu lat.

 

W związku ze stanem pandemii koronawirusa i wynikającymi z niego ograniczeniami regulamin i terminarz naszego konkursu uległy zmianie. Przedłużyliśmy okres oczekiwania na prace konkursowe do 11 maja 2020 roku. Prosimy o ich przesyłanie i komunikowanie się z nami wyłącznie drogą elektroniczną – szczegóły znajdą Państwo w załączonym Regulaminie

 

Więcej informacji o konkursie na stronie www.cen.bydgoszcz.pl

 

Oprac. I. Rostankowska