Edukacja

Logo Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

Projekt edukacyjny „Przygoda z książką”

8 stycznia 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Przygoda z książką”, który został zrealizowany w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu.

 

Projekt został opracowany i zrealizowany w ramach udziału Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu w ogólnopolskim programie MEN „Książki naszych marzeń”. Koordynatorem projektu była p. Joanna Mińko-Dobrzyńska. Nauczyciele współtworzący projekt: p. Barbara Kowalska, p. Ewa Fiałkowska oraz p. Agata Jędrzejewska. Udział w tym edukacyjnym przedsięwzięciu wzięli uczniowie klas 4-6. Celem projektu było rozbudzanie u uczniów zainteresowania książką, motywowanie ich do czytania, a także do korzystania z biblioteki szkolnej. Dzięki udziałowi szkoły w programie „Książki naszych marzeń”, biblioteka szkolna wzbogaciła się o 192 egzemplarze nowych książek.

 

W ramach projektu uczniowie zrealizowali wiele interesujących działań, zaprezentowanych podczas spotkania w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Koło teatralne przygotowało i wystawiło przedstawienie „Księżniczka się nudzi” pod kierunkiem p. Barbary Kowalskiej. Dzieci przeprowadziły również wywiady ze swoimi rodzicami, dziadkami nt. Co czytali, gdy byli mali? Rozmowy te zostały udokumentowane w formie filmów. Zadanie realizowane było pod kierunkiem p. Agaty Jędrzejewskiej. Natomiast pod opieką p. Ewy Fiałkowskiej uczniowie stworzyli własne okładki do swojej ulubionej, znanej lub przygodowej książki. Efektem zajęć plastycznych jest ciekawa i kolorowa wystawa prac, prezentowana w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu do 29 stycznia 2016 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli również rodzice i dziadkowie uczniów, dostarczyło zebranym wielu wzruszeń i radości oraz wywołało mnóstwo pozytywnych emocji.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką organizacyjną  Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK)

 

Projekt Przygoda z książkąSpektakl Księżniczka się nudziSpektakl Księżniczka się nudzi