Edukacja

Uczestnicy projektów edukacyjnych Żabi Skok I Ul Na Kółkach, fot. Piotr Szczepańczyk
Uczestnicy projektów edukacyjnych Żabi Skok I Ul Na Kółkach, fot. Piotr Szczepańczyk

Podsumowanie realizacji projektów ekologicznych

31 maja 2023 roku w gościnnych progach Nadleśnictwa Bydgoszcz zakończono IV edycję ekologicznego projektu edukacyjnego ŻABI SKOK oraz III edycję projektu UL NA KÓŁKACH.

 

Nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, biorący udział w projektach, przygotowali prezentacje wieńczące tegoroczne edycje przedsięwzięć. Były one źródłem inspiracji i pomysłów do zastosowania w codziennej pracy z dziećmi. Po podsumowaniu, zaproszono nauczycieli do udziału w grze terenowej przygotowanej i realizowanej przez pracowników Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Dziewięć stanowisk z zadaniami do wykonania wzbudzało sporo emocji i radości. Ważnym momentem dla nauczycieli było spotkanie z leśnikami. O „leśnych aktualnościach” opowiedzieli: nadleśniczy Jakub Siedlecki, zastępca nadleśniczego Przemysław Jurek, inżynier nadzoru Benedykt Sadowski oraz leśniczy Michał Włodarczak.

 

Spotkanie zakończono wręczeniem nauczycielom podziękowań za realizację projektu. Miłym akcentem były gry planszowe i książki przyrodnicze dla dzieci i nauczycieli ufundowane przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Dużo radości sprawiły nauczycielom sadzonki drzew i krzewów przygotowane przez Nadleśnictwo Bydgoszcz.

 

Opr. Grażyna Szczepańczyk