Edukacja

LOGO - ZS NR 33 W BYDGOSZCZY

Podróże małe i duże

W Zespole Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy realizowany jest obecnie projekt edukacyjny pt. „Podróże małe i duże”. Odbyło się już kilka spotkań w ramach tego projektu. 16 marca 2016 r. miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą. Organizatorami spotkania byli nauczyciele realizujący projekt „Podróże małe i duże”: Ewa Konarska-Koźlak, Honorata Glaza-Gulgowska i Bożena Gęborys.

 

Krajem, do którego zawitaliśmy, były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Nasze wędrówki po Ameryce rozpoczęliśmy od tańca do utworu „Country Dance”. Kolejnym elementem była zabawa z kapeluszami. Następnie uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną o USA. Pokaz zawierał informacje o położeniu geograficznym i warunkach naturalnych Stanów Zjednoczonych, historii powstania USA, symbolach tego kraju oraz najciekawszych atrakcjach turystycznych. Wspólnie przemierzaliśmy prerię, poznając legendy z życia Indian Ameryki Północnej. Młodsi uczestnicy naszego spotkania kolorowali obrazki konturowe przedstawiające postacie z baśni Walta Disneya, starsi zaś, wykonywali piękne indiańskie ozdoby. Podróż do Stanów Zjednoczonych okazała się wielką przygodą dla naszych uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z albumami, przewodnikami turystycznymi i gazetkami Traveler. Dodatkową atrakcją były gadżety przywiezione z USA.

 

Opracowanie: Bożena Gęborys.

 

http://www.zs33.bydgoszcz.pl

 

Zespół Szkół Nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji (TK).

 

Nauczyciel ZS Nr 33 Ewa Konarska-Koźlak wraz z uczestnikami spotkaniaNauczyciel ZS Nr 33-Honorata Glaza-GulgowskaNauczyciele ZS Nr 33 realizujący projektPrace plastyczne uczestników spotkaniaUczestnicy spotkania pt. USA-moja wymarzona podróż