Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

PLASTYKA W SZKOLE IV edycja

Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowały IV edycję konferencji z warsztatami PLASTYKA W SZKOLE.

 

Celem szkolenia było uatrakcyjnienie i poszerzenie działań plastycznych z dziećmi i młodzieżą na zajęciach plastyki w szkole podstawowej. Wykład inauguracyjny Analiza kolorystyki w dziele malarskim wygłosił historyk sztuki Wojciech Kieler. Nauczyciele aktywnie uczestniczyli w warsztatach malarskich Zastosowanie różnych technik malarskich i rysunkowych na lekcjach plastyki prowadzonych przez artystę malarza panią Annę Drejas oraz warsztatach graficznych Druk strukturalny na T-shirt przeprowadzonych przez artystów grafików Ewę Gordon i Jarosława Nowaka.

 

Dzięki inicjatywie artystów z Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy zajęcia w szkołach zostaną wzbogacone o nowe techniki, które uatrakcyjnią proces postrzegania i tworzenia dzieł przez uczniów. Już dzisiaj zapraszamy na V edycję konferencji.

 

 

Opracowanie i zdjęcia

J. Prud

 

Warsztaty graficzneWarsztaty graficzneWarsztaty graficzne