Edukacja

Logo Biblioteki Publicznej

Pamiętnik Blumki

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Dobry pretekst do rozmowy, które odbędzie się 10 czerwca (środa) o godzinie 18:00 w siedzibie placówki przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Przedmiotem rozmowy będzie kolejna książka obrazowa Iwony Chmielewskiej Pamiętnik Blumki. Książka wydana w koedycji z niemieckim wydawnictwem Gimpel Verlag ukazała się w 70. rocznicę śmierci Janusza Korczaka i z okazji Roku Korczakowskiego, który był obchodzony w 2012 roku.

 

Wzruszająca opowieść o Domu Sierot Janusza Korczaka, której towarzyszą mistrzowskie, wypełnione symboliką ilustracje Iwony Chmielewskiej. Książkę można czytać na różnych płaszczyznach, w zależności od wieku odbiorcy. Historia opowiada o życiu w Domu Sierot Korczaka, w którym dzieci są traktowane z szacunkiem i z poszanowaniem ich praw.

 

Rozmowę z autorką na temat książki i zawartych w niej przesłań oraz związków picture books z myślą psychoanalityczną poprowadzi terapeutka Jolanta Czakyrowa.

 

Wstęp wolny

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Kultury i Edukacji (TK).

 

  • Afisz