Edukacja

Logotyp KPCEN we Włocławku

O tolerancji w KPCEN we Włocławku

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to moment, w którym przypominamy, jak szanować i uznawać prawa i przekonania innych. To także czas refleksji i debaty na temat skutków nietolerancji. Tego dnia na całym świecie toczą się dyskusje i debaty, poświęcone różnym formom niesprawiedliwości, rasizmowi i dyskryminacji oraz ich negatywnym wpływom na relacje społeczne.

 

Z tej okazji, 16 listopada 2020 r.w godz. 13.00-15.00 Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w seminarium online „Międzynarodowy Dzień Tolerancji – oblicza różnorodności w kulturze, religii i edukacji”.

W programie:

  1. Pojęcie tożsamości. Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce i na świecie- Dorota Łańcucka, KPCEN we Włocławku, Agata Pilitowska i Maria Nowotarska, Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto, Kanada.
  2. Projekt „I amEuropean: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”. Działania i wizje tematyki migracyjnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Olga Khabibulina, Koordynatorka projektu.
  3. Tolerancja jako wartość. Specjalne potrzeby osób z niepełnosprawnością. Ewa Elwertowska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie.
  4. Empatia i i relacje międzyludzkie- czy cierpimy na deficyt kompetencji społecznych? ks. Dawid Mendrok, Proboszcz Parafii Ewangelicko- Augsburskiej we Włocławku, ks. Sławomir Deręgowski, Proboszcz Parafii św. Stanisława BM we Włocławku.
  5. Respektowanie zasad i norm społecznych – mecenas Łukasz Płaza, Kancelaria Płaza i Wspólnicy, Toruń

 

Adresat:  nauczyciele szkół i placówek

Liczba godzin: 2

Opr. KPCEN we Włocławku

 

Zapisz się!