Edukacja

Didactus zasoby edukacyjne logowanie

Nowe zasoby edukacyjne na platformie Edupolis

Nauczyciele bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy opracowali zasoby edukacyjne w postaci krzyżówek dla uczniów na platformie Edupolis. Znajdują się one w zasobach edukacyjnych regionalnych (moduł: Moja mała ojczyzna).

 

Pierwsza z propozycji to mały cykl pod nazwą: Czy znasz swoje miasto? Pytania dotyczą osób, miejsc, symboli lub terminów związanych z okolicą i miastem – Inowrocław, Bydgoszcz, Włocławek, Toruń, Brodnica.

Krzyżówka: Czy znasz swoje miasto? – Brodnica

Krzyżówka: Czy znasz swoje miasto? – Bydgoszcz

Krzyżówka: Czy znasz swoje miasto? – Inowrocław

Krzyżówka: Czy znasz swoje miasto? – Toruń

Krzyżówka: Czy znasz swoje miasto? – Włocławek

Oprócz tego opracowany został test powtórkowy, jednokrotnego wyboru z zakresu lektury obowiązkowej dla klas IV-V pt.: ,,Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa” (20 pytań i 80 odpowiedzi do wyboru 1 z 4). W teście wykorzystano ilustracje z platformy flickr.com. Można go znaleźć na platformie w zasobach edukacyjnych dla klas I-VIII.

Test powtórkowy: Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa

Autorką tego cyklu oraz testu z książki C. S. Lewisa jest Magdalena Hamadi (Wydział Udostępniania Zbiorów).

Drugi projekt to krzyżówka związana z historyczną postacią z regionu województwa kujawsko -pomorskiego, Marianem Rejewskim. Może być wykorzystana jako pomoc dydaktyczna
do uzupełnienia wiedzy historycznej z zakresu II wojny światowej lub do udziału w konkursie o znanych postaciach z regionu. Autorką tej propozycji jest Małgorzata Tyczyńska (Wydział Udostępniania Zbiorów).

Krzyżówka dotycząca Mariana Rejewskiego

Aby przeglądać kolekcje i korzystać z nich, trzeba być zalogowanym w serwisie Edupolis.

 

Oprac. Beata Cieślińska