Edukacja

Logotyp KPCEN we Włocławku

Noc Bibliotek w KPCEN-ie

9 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

 

Tegoroczne hasło akcji „RzeczpospoCzyta” stało się inspiracją do odbycia podróży w czasie, przypomnienia sobie postaci wybitnych władców, rycerzy, patriotów i uczczenia w ten sposób 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wśród atrakcji przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych znalazły się pokazy Bractwa Kurkowego oraz turniej łuczniczy. 

Warto wspomnieć o pokazach robotów, a także zabawie pozwalającej wcielić się w rolę konstruktorów, programistów oraz pomocników sympatycznego kosmity Scottiego.

Wiele emocji budziły wyścigi Ozobotów programowanych przez dzieci. Na zakończenie spotkania wspólnie ułożone zostało domino – labirynt z książek.

 

Wszystkim miłośnikom książek i sympatykom naszej Biblioteki Pedagogicznej dziękujemy za aktywny udział w akcji.

Aneta Gabryelczyk

Kierownik Pracowni Informacji i Promocji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.40

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.cen.org.pl.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Domino-labirynt z książekDyrektor KPCEN G.TroszyńskaDyrektor KPCEN we Włocławku G.Troszyńska i przedstawiciele Bractwa KurkowegoLiczne akcenty przypominały o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległościPodstawy programowaniaProgramujemy z OzobotamiSpotkanie z niezwykłym gościem  DashemStrzelanie do celuStrzelanie do celuTurniej łuczniczyTurniej łuczniczyUczestnicy Nocy BibliotekUkładamy domino z książekWszystkie strzały trafiały do celuWystąpienie przedstawiciela Bractwa KurowegoZaświadczenia dla uczestników