Edukacja

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Nauczyciele fizyki, bądźmy online!

Zapraszamy do współpracy i wymiany doświadczeń nauczycieli  fizyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych w zakresie e-materiałów edukacyjnych i e-narzędzi oraz oceniania uczniów w sposób zdalny.

 

Wideodyżur: Tworzenie testu do zastosowania online

Po przeprowadzeniu zajęć zdalnych musimy sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Sprawdzenie to musi również odbywać się w sposób zdalny. Istnieje wiele narzędzi umożliwiających przeprowadzenie testów przez Internet. Przedstawię jedno z nich. Ale samo narzędzie to za mało. Spróbujmy wspólnie tworzyć dobre testy dla naszych uczniów. Zapraszam do współpracy.

 

Sieć współpracy nauczycieli fizyki (szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe)

Wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy pracować z naszymi uczniami za pośrednictwem komputerów. Na pewno każdy z nas ma ciekawe, sprawdzone materiały, które udostępnia swoim uczniom. Poszukiwanie takich materiałów nie należy do najłatwiejszych. Żeby ułatwić sobie pracę, proponuję byśmy się dzielili znaleziskami. Może w tym sposób powstać baza materiałów do pracy zdalnej (i nie tylko). Utworzyłem katalog (do pracy w chmurze) w którym zamieściłem pliki zgodne z działami podstawy programowej. Będzie można tam zamieszczać linki do cennych materiałów. Link zostanie udostępniony nauczycielom, którzy zechcą włączyć się do wspólnej pracy. Zapraszam do kontaktu mailowego, podam więcej szczegółów: grzegorz.wojewoda@cen.bydgoszcz.pl

 

Oprac. Grzegorz Wojewoda

nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszczy