Edukacja

Plansza informacyjna, fot. Tadeusz Wański
Plansza informacyjna, fot. Tadeusz Wański

Multimedialne przedszkole – świat interaktywnej zabawy i edukacji

25 kwietnia 2016 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu odbyła się konferencja podsumowująca Regionalny Konkurs Multimedialne przedszkole – świat interaktywnej  zabawy i edukacji dla nauczycieli wychowania przedszkolnego na najciekawszy zestaw ćwiczeń interaktywnych zrealizowanych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej firmy SMART Board i oprogramowania Notebook. Organizatorem Konkursu było Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

 

Konkurs objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Partnerami Konkursu były firmy: Image Recording  Solutions oraz  ACER Poland Sp. z o. o. z siedzibą w  Warszawie.

 

Nauczycielki wychowania przedszkolnego przygotowywały się do Konkursu trzy miesiące, uczestnicząc w 20 godzinnym nieodpłatnym kursie oraz licznych konsultacjach poprowadzonych  przez konsultantów KPCEN w Toruniu Wacława Kozłowskiego oraz Marzennę Wierzbicką. W tym czasie  uczestniczki poznały zasady funkcjonowania i zasoby tablic SMART Board oraz możliwości wykorzystania ich w pracy z przedszkolakami.

 

Komisja oceniająca prace, w skład której weszli przedstawiciele Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Transportu i Cyfryzacji, Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Image Recording  Solutions w Warszawie oraz KPCEN w Toruniu,  14 kwietnia br. przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I nagroda

  • Ewa Dąbrowska, Magdalena Karwowska – Przedszkole Miejskie  nr 13 w Toruniu–Kosmiczna podróż.

 

II nagroda

  • Emilia Bajorek, Magdalena Konopka, Wioletta Sokołowska –  Przedszkole im. M. Konopnickiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w  Brodnicy– Moja Mała Ojczyzna – Brodnica oczami przedszkolaka.

 

III nagroda

  • Katarzyna Brodowska, Małgorzata Koc – Przedszkole Miejskie  nr 4 w Toruniu – W ogrodzie warzywnym.
  • Karolina Ostrowiecka – Dądelska, Natalia Krawiczynska, Ewelina Stawska – Przedszkole Miejskie  nr   17 w Toruniu – Spacerkiem po Toruniu.

 

Wyróżnienia:

  • Agnieszka Bielak, Lilla Buratyńska, Małgorzata Zawadka – Przedszkole Miejskie nr 9 w Toruniu – Bezpiecznie poznaję świat z Gryzmołem.
  • Jolanta Łyczbińska, Beata Szynal – Publiczne Przedszkole „Chatka Puchatka” w Lubiczu Górnym – Mieszkam w Lubiczu – jestem Polakiem i Europejczykiem.
  • Monika Lemanowicz, Marzena Kuffel, Agnieszka Skibicka – Przedszkole Miejskie nr 5 w Toruniu – Zwierzęta znane i lubiane.
  • Jadwiga Górecka, Wioletta Komornicka, Jolanta Żurańska – Zespół Szkół w Pokrzydowie – Wiosna tuż, tuż…

 

Nagrody i wyróżnienia ufundowane przez firmę IRS, Urząd Marszałkowski oraz KPCEN w Toruniu wręczały Małgorzata Trzeciak, dyrektor KPCEN w Toruniu oraz Maria Sołtan, prezes IRS w Warszawie. W trakcie uroczystości konsultant Wacław Kozłowski zaprezentował wybrane ćwiczenia i gry interaktywne przygotowane w ramach Konkursu. Różnorodność tematyki prac konkursowych i bogactwo ćwiczeń interaktywnych może w znacznym stopniu wzbogacić warsztat pracy każdego nauczyciela, a dzieciom sprawić wiele radości i satysfakcji.

 

Nagrodzone prace zostaną umieszczone na stronach: www.kujawsko-pomorskie.pl; www.tablice.net.pl; www.kpcen-torun.edu.pl w  zakładce Multimedialne przedszkola.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

Oprac. Marzenna Wierzbicka – organizatorka konkursu

Kierownik Pracowni Dydaktyki, Doradztwa i Innowacyjnej Edukacji KPCEN w Toruniu

 

http://www.kpcen.pl/news/view/1133

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Dyrektorki nagrodzonych i wyróżnionych przedszkoliMaria Sołtan - Prezes IRS w Warszawie, sponsor nagródMarzenna Wierzbicka-koordynatorka  konkursu, prowadząca konferencjęNauczycielki Przedszkoli Miejskich nr 4 i 17 w Toruniu-zdobywczynie  III miejsca w konkursieWacław Kozłowski-współorganizator konkursu prezentuje wybrane ćwiczenia i gry interaktywneZdobywczynie I miejsca w Konkursie - Nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 13 w ToruniuZdobywczynie II miejsca - nauczycielki Przedszkola im. M.Konopnickiej w Brodnicy

Zdjęcia: Tadeusz Wański