Edukacja

zachód

Morska przygoda wychowanków SOSW Toruń – Rowy 2017

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu  wyjechali na wycieczkę nad morze do Rowów, w dniach 23 – 30 maja 2017 r. Wyjazd zorganizowano raz kolejny dzięki wsparciu prezesa firmy Apator S.A. pana Andrzeja Szostaka.

 

Baza noclegowa była w urokliwym ośrodku wypoczynkowym firmy Apator S.A., w domkach letniskowych. Wymarzona słoneczna pogoda, bezchmurne niebo podczas całego wyjazdu sprzyjały długim spacerom nad morzem, wycieczkom po okolicy. Bałtyk urzekał swoim pięknem, rześkim powietrzem, białą plażą, roślinnością, falami. Dzieci odwiedziły Słowiński Park Narodowy, w tym wędrujące wydmy, port rybacki i klifowe wybrzeże w okolicach Dębiny. W ośrodku wczasowym nasi wychowankowie integrowali się z rówieśnikami z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bąkowie, wspólnie spędzali czas na placu zabaw, śpiewali i piekli kiełbaski podczas wspólnego ogniska. Nowością dla dzieci były posiłki w formie szwedzkiego stołu, z bogatym, pysznym menu.

Chwile spędzone w Rowach pozwoliły na zacieśnienie więzi  między wychowankami, lepsze wzajemne poznanie się, odkrycie nowych przyjaźni, odwiedzenie ciekawych miejsc oraz uwrażliwienie na piękno naszej Ojczyzny. Uśmiech i radość towarzyszyły wszystkim przez osiem dni wraz ze wspaniałą pogodą.

Pobyt nad morzem to niezapomniane dla wszystkich chwile. Zbieranie kamyków

i muszelek na plaży oraz zabawy z falami, które były naprawdę imponujące, na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu, tym bardziej, że kilkoro z nich widziało morze po raz pierwszy w życiu.

Wycieczkowicze wrócili szczęśliwi i opaleni, a na pamiątkę pozostały liczne zdjęcia i moc wspomnień.

 

Opracowanie : B. Żółtowska i A. Śledź

Zdjęcia : A. Leśniewicz i B. Żółtowska

www.sosw.torun.pl

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK)

 

mamy słońce w dłoninad morzemplażapożegnaniestacja Św. Jakubazachód