Edukacja

Logo KPCEN w Toruniu

Mobbing w szkole. Działania w kierunku wsparcia psychologicznego nauczycieli. Konferencja KPCEN w Toruniu

Dobrostan psychiczny w miejscu pracy to podstawa. Jak sobie poradzić, gdy zostaje zburzony, gdzie szukać wsparcia? Wszystkich zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do udziału w wojewódzkiej konferencji online: „Mobbing w szkole. Działania w kierunku wsparcia psychologicznego nauczycieli” – 25 kwietnia 2023 r., godz. 16.15–18.45.

 

Celem konferencji jest uwrażliwienie na zjawisko mobbingu w szkole i przekazanie nauczycielom wiedzy związanej z tą tematyką. Zagadnienia, które poruszymy, to m.in.: pojęcie mobbingu w prawie pracy i jego przesłanki, mobbing a dyskryminacja i naruszenie dóbr osobistych, rola mediacji, dynamika zjawiska na przykładzie mobbingu w szkole, etapy pojawienia się mobbingu, cechy mobbera i osoby mobbingowanej, procedury dotyczące reagowania i przeciwdziałania.

 

Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym, kierujemy ją do nauczycieli różnych przedmiotów we wszystkich typach szkół i dyrektorów z województwa kujawsko-pomorskiego. Udział jest bezpłatny.

 

ZAPISZ SIĘ

 

Program:

16.00–16.15 Logowanie uczestników

16.15–16.30 Powitanie – Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu

16.30–17.00 Mobbing w pracy nauczyciela – aspekty prawne – Marek Redecki, radca prawny i mediator sądowy

17.00–17.10 Czas na pytania do prelegenta

17.10–17.20 Przerwa na kawę

17.20–17.40 Odpowiedzi Marka Redeckiego na pytania

17.40–18.10 Jak zareagować na zjawisko mobbingu w szkole? – Łukasz Chwalisz, psycholog pracy i psychoterapeuta

18.10–18.30 Pytania do prelegenta i odpowiedzi Łukasza Chwalisza

18.30–18.45 Podsumowanie konferencji – Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu

 

Informacje o prelegentach:

 

Marek Redecki – radca prawny i stały mediator sądowy. Od ponad 20 lat zawodowo związany z administracją publiczną, samorządem terytorialnym oraz szkolnictwem. Były członek pozaetatowy Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego UMK. Prowadzi kancelarię specjalizującą się w sprawach pracowniczych, administracyjnych i cywilnych.

 

Łukasz Chwalisz – psycholog pracy i psychoterapeuta, absolwent psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2011 r. związany z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Antymobbingowym „OSA”, członek zarządu od 2016 r. Biegły sądowy z zakresu psychologii pracy i mobbingu na liście biegłych Sądu Okręgowego w Poznaniu (od 2015, II kadencja). Prowadzi psychoterapię w nurcie psychologii analitycznej w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Remedis Pro w Toruniu. Odbył szkolenie podstawowe i zaawansowane organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej. Jest w trakcie certyfikacji w International Association for Analytical Psychology – IAAP. Pracuje pod regularną superwizją. W 2022 roku rozpoczął kurs podstawowy w nurcie psychoterapii systemowej w WTTS – Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisane osoby otrzymają link z dostępem do konferencji z kilkudniowym wyprzedzeniem. Po konferencji wysyłamy uczestnikom zaświadczenia na podany przy zapisach e-mail.

 

Więcej informacji udziela Dominika Wojtasińska, kierownik formy, nr tel. 881930080, e-mail dominika.wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu