Edukacja

Logo Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej

Mikołajkowe spotkania na oddziałach szpitalnych w Bydgoszczy

Grudzień to szczególny miesiąc, miesiąc radości i oczekiwania. W niedzielę 2 grudnia do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 Mikołaje przyjechali na Harleyach. To Moto Dawcy Uśmiechu przybyli z mnóstwem prezentów. Dzieci wyczekiwały ich w oknach szpitalnych i choć ryk silników trochę przerażał, uśmiechały się od ucha do ucha. Motomikołaje pięknie poprzebierani i zaopatrzeni w dobry humor i uśmiechy wchodzili na oddziały. Każde dziecko zostało obdarowane bogatymi prezentami i życzeniami powrotu do zdrowia. Obdarowani podziękowali jak umieli przygotowanymi przez siebie świątecznymi laurkami z życzeniami i własnoręcznie wykonanymi mikołajami z papieru. Dary otrzymała także szkoła szpitalna – rzutnik multimedialny, drukarkę oraz gry i artykuły papiernicze.

 

Natomiast 11 grudnia przybyli, w ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj”, przyjaciele naszej szkoły wychowankowie Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy wraz z opiekunami. Spotkali się z nami już po raz 19. Wspaniale poprzebierani odegrali przedstawienie „Elfowe czary” przeplatane wesołymi piosenkami, które bardzo podobały się dzieciom. Jak co roku towarzyszyła im grupa cyrkowa uczniów szkoły integracyjnej nr 14 w Bydgoszczy, a także grupa taneczna ze szkoły tańca Bohema. Dzieci mogły też skosztować pysznych pierników i ciasteczek przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych.  Na zakończenie spotkania zawitał Mikołaj z górą prezentów. Z każdym dzieckiem porozmawiał, wręczył paczkę i życzył zdrowych świąt.

 

Na Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 zamiast w drzwiach -Mikołaj w stroju strażaka (z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy) zsunął się do wnętrza budynku na linie przez okno. Taką nietypową drogę dostarczenia dzieciom prezentów wybrali Strażacy. Wywołało to wiele radości nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych będących na oddziale. Mikołaj został przywitany ogromnymi brawami.

 

Z worków posypały się prezenty. Każde z dzieci otrzymało misia- strażaka, książki, gry i inne upominki.

 

W Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii odbyło się mikołajkowe spotkanie ze znanym i lubianym instruktorem zumby Pawłem Milhausenem. Były mikołajkowe koszulki  i czapeczki . Tak ubrane dzieci i dorośli tańczyli zumbę do specjalnie wybranych świątecznych piosenek. Było dużo radości, uśmiechu, tańca i śpiewu.

 

Wszystkim, którzy pamiętali o naszych podopiecznych, którzy sprawili, że zapomnieli o pobycie w szpitalu, o chorobie, bardzo dziękujemy. Życzymy radości w sercach i pogodnych Świąt.

 

Opracowała: Beata Kocoń

Zdjęcia: Katarzyna Niedzwiec, Iwona Górczyńska, Beata Deptuła, Izabela Maciejewska

 

www.zs33.bydgoszcz.pl

 

Anioły do mnie wysyłaj – Bursa nr 1 BydgoszczAnioły do mnie wysyłaj – Bursa nr 1 BydgoszczAnioły do mnie wysyłaj - grupa cyrkowa SP nr 14Anioły do mnie wysyłaj -Szkoła Tańca  BOHEMAMikołaje -Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w BydgoszczyMikołaje -Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w BydgoszczyMikołaje -Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w BydgoszczyMikołaje -Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w BydgoszczyMotomikołajeMotomikołajeMotomikołaje