Edukacja

Logo KPCEN we Włocławku

Matematykę można polubić!

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku już po raz drugi zorganizowało konferencję matematyczną, której przewodnie hasło brzmiało: „Matematykę można polubić”.

 

Licznie przybyli na spotkanie nauczyciele i dyrektorzy szkół i placówek podkreślali, że o szczególnej wartości przedsięwzięcia świadczy fakt przedstawienia wielu praktycznych przykładów rozwiązań metodycznych zachęcających do uczenia się matematyki.

 

Zarówno podczas sesji wykładowej, jak i w trakcie zajęć warsztatowych zaprezentowane zostały  interesujące przykłady tzw. dobrych praktyk oraz nowatorskie rozwiązania zwiększające efektywność nauczania matematyki w przedszkolu i szkole.

 

W trakcie konferencji została otwarta wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński.

 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Sławomir Kopyść – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Domicela Kopaczewska – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Marek Wojtkowski – Prezydent Miasta Włocławek oraz  Teresa Więczkowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatury we Włocławku.

 

Aneta Gabryelczyk

Kierownik Pracowni Informacji i Promocji

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli

we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.40

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.cen.org.pl.

 

Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).

 

Bum Bum Rurk prezentuje G. Templindr hab M.Makiewiczdr hab M.MakiewiczDyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego D.KopaczewskaDyrektor KPCEN we Włocławku G.Troszyńska otwiera konferencjęM.Wojtkowski-prezydent Włocławka podczas konferencji Matematykę można polubićPodczas warsztatów z dr.hab M.MakiewiczUczestnicy konferencjiUroczystego otwarcia wystawy Matematyka w obiektywie dokonuje S.Kopyść i pomysłodawczyni M.MakiewiczWarsztaty z dr.hab M.MakiewiczWszystko może być pomocą dydaktycznąZabawy matematyczneZabawy z daramiZabawy z darami-elementy Pedagogiki FroeblaZwiedzanie wystawy