Edukacja

Logotyp BP w Toruniu

Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Wernisaż wystawy Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni odbędzie się 11 czerwca (poniedziałek) 2018 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

 

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

 

Prezentowana wystawa jest efektem zastosowania nowej formy zajęć w klasie czwartej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. Wprowadzona innowacja pedagogiczna zakładała pogłębiony kontakt uczniów ze sztuką – literaturą i plastyką i rozwinięcie dzięki temu ich wrażliwości artystycznej i estetycznej.

 

W trakcie zajęć, prowadzonych przez plastyka i neurologopedę – socjoterapeutę, zostały wykorzystane różnorodne, ciekawe formy arteterapii, które umożliwiły rozładowanie emocji, wzmocnienie więzi, pokonanie lęków i nieśmiałości. Interpretacja wybranych wierszy poprzez zabawę i ćwiczenia znacząco udoskonaliła umiejętność wypowiadania się, opisywania świata słowami i obrazem, rozwinęła kompetencje językowe uczniów. Powyższe działania wpłynęły bardzo pozytywnie na sposób uczenia się i wiedzę uczniów.

 

Prezentowane prace obrazują wiersze Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Zygmunta Marka Miszczaka, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Agnieszki Galicy, Jana Brzechwy.

 

Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 23 czerwca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

 

 

Oprac.

Wiesława Budrowska

Wydział Informacyjno-Bibliograficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Fot.

Agnieszka Rygielska

 

Jesień Barbara SzymańskaJesień Jan SułkowskiMikołaj Kornelia KruzińskaMróz Wiktoria KaczorekZima Barbara Szymańska