Edukacja

Logo Pedagogocznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Konkurs wojewódzki „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy ogłasza konkurs „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Cele konkursu:

  • Realizacja Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych,
  • Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży,
  • Promowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych czytelnictwa,
  • Popularyzacja metody booktalkingu, pozwalającej dzielić się entuzjazmem do książek i zachęcać do czytania dla przyjemności,
  • Popularyzacja i zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do promocji czytelnictwa,
  • Rozwijanie kreatywności, wrażliwości i zainteresowań literackich uczniów.

 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nagranie filmu w formacie MP4, którego treścią jest ustna prezentacja książki wybranej przez uczestnika spośród publikacji zakupionych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, metodą booktalkingu. Wypowiedź nie może przekroczyć 7 minut.

 

Prace muszą zostać nadesłane bądź osobiście dostarczone w formie nośnika elektronicznego lub przesłane drogą mailową w postaci linku do udostępnionego pliku w chmurze (na dysku internetowym, np. OneDrive, Dropbox, Dysk Google) do dnia 30.11.2018 r. na adres:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych
ul. M. Skłodowskiej-Curie 4; 85-094 Bydgoszcz
z dopiskiem:
Konkurs „Wybrała(e)m, przeczytała(e)m, polecam, czyli gawęda o jednej książce”

 

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, Kuratora Oświaty, Marka Gralika oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje Polskie Radio PiK.

 

Beata Cieślińska

 

Plakat