Edukacja

Konkurs poetycki w Śmiłowicach

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspiera szkoły w organizacji przedsięwzięć rozwijających uzdolnienia uczniów. Stąd obecność pani Małgorzaty Kowalczyk-Przybytek – nauczyciela konsultanta podczas jubileuszowej X edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza adresowanego do młodych poetów z naszego regionu.

 

Konkurs zyskał od kilku lat status ogólnokrajowego, bowiem wiersze przysyłają młodzi poeci nie tylko z Włocławka i okolic, lecz także z województwa mazowieckiego czy śląskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach, która do współpracy zaprasza  różne instytucje; od pierwszej edycji Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli  we Włocławku jest honorowym patronem.

 

W br. w konkursie wzięło udział 113 uczestników z 35 szkół. Nadesłano ponad 240 wierszy.  Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych: uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Piękną tradycją uroczystości podsumowujących konkurs jest autorskie czytanie nagrodzonych utworów, co nadaje jej niezwykły charakter, a dla miłośników poezji staje się  prawdziwą ucztą dla ducha!

 

Aneta Gabryelczyk

nauczyciel konsultant

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

tel.54 231 33 42 wew.11

www.cen.org.pl.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (TK).