Edukacja

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kiermasz edukacyjny

Ale się działo! W sobotę, 22 kwietnia br., w Kujawsko-Pomorskim Centrum  Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Kiermasz edukacyjny. Było mądrze, zabawnie i miło. Jak na kiermasz przystało na nauczycieli czkało wnętrze pełne kolorowych kwiatów, baloników na druciku, loteria fantowa, w której wszystkie losy wygrywały, a przede wszystkim pracownie – kramiki pełne edukacji na najwyższym poziomie.

 

Przybyłych witał mag z czarowną asystentką. Wdzięcznie zachęcali wchodzących do zabawy przy kole fortuny, a następnie zapraszali na wykład psychologa Tomasza Trawińskiego Rola dorosłych w kształtowaniu zachowań i postaw młodych ludzi, na prezentację nowości wydawniczych (MAC, WSiP, KLETT, Macmillan) oraz nowatorskie pokazy przygotowane przez nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych.

 

A było co pokazywać! Działanie drukarek 3D, skanera 3D, czujników PASCO, robotów i robocików. Był także demonstrowany mobilny escape room, okulary VR oraz trening funkcjonalny. W pracowniach – kramikach można było porozmawiać z ekspertami od dydaktyki, organizacji i zarządzania, psychologii czy wychowania.

 

Chociaż kiermasz przeznaczony był dla nauczycieli, nie zabrakło na nim również grupy uczniów, laureatów trzech konkursów, którym dyrektor KPCEN Robert Preus wręczył nagrody.

 

Wydarzenie było pierwszym z planowanego cyklu pod nazwą Kiermasz pomysłów edukacyjnych. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne.

 

 

Oprac. Wiesława Tomasiak-Wyszyńska

Autor zdjęć: Jan Szczepańczyk 

 

Eksperci - językowcyOkulary VRProjekty, programy, środki dydaktyczne w edukacji wczesnoszkolnejPrzedstawiciele Pracowni Zarządzania i DiagnozyPrzenośny escape roomPsycholog Tomasz TrawińskiPsychologia i wychowanie - stolik eksperckiRobert Preus dyrektor KPCEN otwiera kiermaszWydawnictwa prezentują swoje nowości