Edukacja

Kolaż zdjęć z jubileuszu cyklu spotkań „ Porozmawiajmy o…”, fot. Monika Kurzawa

Jubileusz cyklu spotkań „ Porozmawiajmy o…”

W inowrocławskim „Medyku” świętowano dziesiąte urodziny cyklu spotkań „Porozmawiajmy o…”, który jest interdyscyplinarnym projektem edukacyjnym promującym wiedzę z dziedzin pokrewnych medycynie, motywujący do samodzielnego zgłębiania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań zawodowych.

 

 W środę 9 grudnia w formie zdalnej odbyło się jubileuszowe spotkanie, w trakcie którego założycielki cyklu Monika Kwaśniewska-Adryan i Monika Kurzawa podsumowały 10 lat pracy. Podczas 40  spotkań poruszano nietuzinkowe i urozmaicone tematy. Zaproszenie do udziału w spotkaniach przyjęło 35 wykładowców, specjalistów z różnych dziedzin, którzy  z pasją dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami. Ponadto spotkania te były również okazją do wymiany doświadczeń oraz wzajemnego poznawania się.

 

Podczas tego wyjątkowego spotkania wykład pt. „Napięciowe bóle głowy jako jeden ze skutków ubocznych zdalnego nauczania. Jak sobie z tym radzić?” zaprezentował  Dariusz Fielek fizjoterapeuta, nauczyciel Centrum. Po wykładzie rozwinęła się dyskusja podczas, której wszystkie wątpliwości jakie mieli uczestnicy zostały rozwiane. Goście opuścili spotkanie z pakietem prostych, praktycznych wskazówek, których przestrzeganie gwarantuje naukę, pracę zdalną bez bólu  głowy.

 

 Organizatorki podziękowały za wspólne pomysły, realizację, wsparcie oraz życzliwość. Słuchaczom „Medyka” za udział w każdej aktywności, wyrazy poparcia, pochwały, także za krytykę  działań motywującą do jeszcze lepszej pracy. Przyjęły życzenia, podziękowania oraz gratulację z podjęcia tak cennej inicjatywy edukacyjnej dla uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodach medycznych i społecznych.

 

Monika Kurzawa

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.