Edukacja

Logotyp KPCEN Toruń

Jak szkolić zdalnie? – kurs w KPCEN Toruń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce i wprowadzeniem zdalnego nauczania w szkołach, włączyło wiosną do oferty kurs Jak szkolić zdalnie? – metody i narzędzia w praktyce trenera dla nauczycieli, nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych. W kursie wzięli udział także konsultanci z naszej placówki.

 

Podczas kursu uczestnicy mieli okazję poznać przykładowe narzędzia, które można wykorzystywać do pracy na odległość oraz sposoby wykorzystania ich w szkoleniach online. Nauczyciele poznali dostępne programy do przekazywania materiałów i ćwiczyli prowadzenie zajęć w sieci, wykorzystując w tym celu platformę LiveWebinar.

 

Kurs został podzielony na sześć modułów tematycznych: wdrożenie e-nauczania w placówce; prawo autorskie, specyfika zdalnej edukacji i komunikacja w procesie edukacji; budowanie narzędziownika e-trenera i narzędzia aktywizujące; narzędzia podnoszące jakość materiałów dydaktycznych; przygotowanie formy doskonalenia nauczycieli w edukacji zdalnej.

 

Udział w kursie zapewnił uczestnikom przygotowanie merytoryczne i metodyczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zdalnej formie, a także pozwolił wypracować standardy jakości szkoleń i pracy na odległość w placówce.

 

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu